Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego (21 zawodników) uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 6-9 czerwca rozegrano 22 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło 620 zawodników z 12 krajów Europy (Belgia, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria i Polska) reprezentujących 80 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 6 halach sportowych na blisko 200 stołach. W tym zacnym gronie znaleźli się zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków wsparci czołowymi zawodnikami ze Słońska i Otynia. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się trzema medalami. W turnieju żaków nasza drużyna w składzie: Amelia Wiącek, Filip Krzywniak, Filip Lewaszkiewicz wywalczyła III miejsce. Oboje zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8.

Dwa brązowe medale w kategoriach nie-elite wywalczyły: Drużyna juniorek w w składzie Dorota Mituta, Aleksandra Zapłata oraz indywidualnie Aleksandra Zapłata, która w turnieju kadetek zajęła III miejsce.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Zadanie zostało współfinansowane przez Województwo Lubuskie.