Nie był to wymarzony sezon dla ZKS Drzonków. W ostatnich latach klub osiągał wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W minionych rozgrywkach poszło nieco gorzej i drzonkowscy zawodnicy nie byli już tak skuteczni w osiąganiu wyznaczonych celów. Pomimo słabszej postawy ZKS Drzonków odniósł kilka świetnych wyników.

Rozgrywki indywidualne

Kamil NalepaNa szczególną pochwałę zasługuje występ Kamila Nalepy na mistrzostwach Polski kadetów. Zawodnik ZKS zdobył na tym turnieju dwa złote i dwa srebrne medale. Złote krążki wywalczył w drużynie wraz z Jakubem Wernerem i Kacprem Zającem oraz w grze mieszanej z Julią Ślązak (MKS Jedynka Łódź). W turnieju indywidualnym i grze podwójnej w parze z Krzysztofem Kapikiem (KS Bronowianka Kraków) musiał zadowolić się wicemistrzostwem kraju. Ostatecznie zawodnik ZKS Drzonków zajął drugie miejsce w rankingu ogólnopolskim i został powołany na mistrzostwa Europy kadetów, które odbędą się w terminie 11-20 lipca 2014 we Włoszech.

W kategorii juniorów nie udało się zawodnikom ZKS wywalczyć pozycji w strefie medalowej. Najbliżej tego osiągnięcia był Adrian Spychała, który dwukrotnie przegrywał w ćwierćfinale. Najpierw w grze drużynowej, a następnie w turnieju indywidualnym.

Dobry sezon w rozgrywkach indywidualnych zaliczył Mateusz Gołębiowski, który po trzech turniejach klasyfikacyjnych seniorów znajdował się na pierwszym miejscu na liście ogólnopolskiej. Pech jednak chciał, że startując z pierwszego miejsca na mistrzostwach Polski w pierwszej rundzie trafił na Patryka Chojnowskiego (czołowego zawodnika kraju, jednego z lepszych zawodników Wschodzący Białystok Superligi). Gołębiowski ostatecznie przegrał 4-1 i pożegnał się z turniejem. W końcowym rankingu ogólnopolskim zawodnik ZKS został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Mateusz Gołębiowski

Dobry sezon w rozgrywkach indywidualnych zaliczył Mateusz Gołębiowski

Rozgrywki drużynowe

Występujący w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi ZKS Palmiarnia Zielona Góra ma za sobą niezwykle trudny sezon. Po latach walki o najwyższe cele, tym razem podopieczni Pawła Sroczyńskiego i Józefa Jagiełowicza musieli sprężyć się maksymalnie by utrzymać zespół w elicie. ZKS ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji. W 17 spotkaniach zielonogórzanie zgromadzili 12 punktów i tylko o jedno „oczko” wyprzedzili zdegradowaną Pogoń Poltarex Lębork. Najwyżej w rankingu indywidualnym sklasyfikowany został Lucjan Błaszczyk. Z bilansem 11 zwycięstw i 14 porażek zajął 13 pozycję. Mateusz Gołębiowski, z dorobkiem 7 wygranych i 14 porażek, wywalczył 21 miejsce. Natomiast Daniel Bąk, z wynikiem 5 zwycięstw i 13 przegranych, uplasował się na 25 pozycji.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra

W rozgrywkach drugoligowych szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej miały dwa zespoły ZKS Drzonków. W pierwszej części sezonu na szczycie tabeli ligowej znajdował się ZKS II, jednak słabsza postawa w decydującej fazie rozgrywek sprawiła, że ostatecznie zespół w składzie Paweł Sroczyński, Oskar Sroczyński, Adrian Spychała i Kamil Nalepa, z dorobkiem 28 „oczek”, uplasował się na II pozycji. Kolejna drużyna ZKS o której sile stanowili Grzegorz Felkel, Kamil Trubiłowicz, Daniel Jokiel i Krystian Prokot zgromadziła 23 punkty i zajęła III miejsce.

ZKS II

ZKS II

ZKS III

ZKS III

Trochę gorzej poszło trzecioligowcom. ZKS IV zdobył 15 punktów i uplasował się na V miejscu. Zespół występował w składzie Hubert Lubin, Paweł Buganik, Kacper Tomaszek, Tomasz Stasik.

ZKS IV

ZKS IV

Bardzo dobrze w rozgrywkach IV ligi zaprezentował się ZKS V. Drużyna w składzie Dariusz Zając, Kacper Zając, Jakub Werner, Hubert Kuchta i Kamil Sroczyński zajęła I miejsce i wywalczyła awans do III ligi.

ZKS V

ZKS V

Dobry występ w V lidze zanotowały dwie kolejne drzonkowskie drużyny. ZKS VII w składzie Andrzej Kopecki, Jakub Krzywniak, Stanisław Aramowicz i Filip Krzywniak zajął III miejsce. Natomiast ZKS VI w składzie Piotr Niemiec, Jakub Ruda, Aleksandra Górna, Dorota Mituta, Aleksandra Zapłata uplasował się na IV pozycji.