W Kostrzynie (21.04.15r.) odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział po 8 najlepszych drużyn chłopców i dziewcząt. Drużyny, które dotarły na ten szczebel rozgrywek musiały przejść eliminacje gminne, ośrodkowe, powiatowe, rejonowe oraz półfinały wojewódzkie. Wśród najlepszych drużyn naszego województwa znalazły się reprezentacje SP Drzonków i SP Ochla.

Chłopcy z Drzonkowa i dziewczęta z Ochli okazali się najlepsi, zdobywając złote medale i tytuł mistrza województwa, dzięki temu uzyskali awans na Mistrzostwa Polski (Rawa Mazowiecka, 21-23.05.2015) SP Drzonków reprezentowali: Kopecki Andrzej, Krzywniak Jakub. SP Ochla: Marta Chmielik i Gabriela Sokołowska.Wielkie brawa należą się również dla: Julii Dobrowolskiej i Pauliny Gładkiej – SP Drzonków, które wywalczyły brązowe medale.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w turnieju brali udział między innymi – Mistrz Polski Młodzików, reprezentant kraju Samuel Kulczycki oraz wielu czołowych młodzików i młodziczek naszego województwa. Wszyscy w/w uczniowie są zarazem zawodnikami ZKS-u Drzonków i są uczestnikami projektu „Moim hobby jest sport” dofinansowanym przez Miasto Zielona Góra. Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Polski!

Końcowa klasyfikacja czterech najlepszych drużyn:
Chłopcy:
1. SP Drzonków
2. SP-9 Gorzów
3. SP Otyń
4. SP Kargowa

Dziewczęta:
1. SP Ochla
2. SP Lubsko
3. SP Drzonków
4. SP Słońsk

Opiekunowie drużyn: Paweł Sroczyński – SP Drzonków
Krzysztof Stamirowski – SP Ochla

{sigallery}2015-04-21-szkoly{/sigallery}