Grupy Średniozaawansowana, Żacy, Skrzaci:

Konspekt treningu: Dzieci na tych zajęciach będą miały za zadanie próbować swoich sił w zabawach z pomocą rzeczy znajdującch się w domu.

Propozycja zabaw:)

1) Odbijanie piłki o ścianę (najlepiej jeśli mamy możliowość z robienia tego z rodzeństwe gdzie raz odbija brat/siostra a raz ja)

2) Odbiajnie piłeczki raz normalnie okładziną na forhendzie i bekhendzie a raz kantem tak żeby kontrolowac piłeczkę. Ciężki zadanie ale do wykonania 🙂 Liczymy ile raz nam sięudąło odbić.

3) Odbijamy piłeczkę dolną częścią rączki od rakietki.

4) Trafianie piłeczki do plastikowego wiaderka lub miski z różnych odległości. Można ustawić np dwa gdzie jeden będzie blizej i trafienie liczymy za jeden punkt a jeden dalej i za dwea punkty.

5) Trafiamy piłeczkędo wiaderk lub miskia z rotacją wstęczną. Czyli takąrotacją, która cofa piłeczkę. Trenujemy tę rotację przy serwie na treningach.

6) Tak jak w zadaniu 4, ale odbijmay piłeczkęo drzwi i celujemy do miski lub wiaderka.

7) Pamętajcie, że możemy używać wielu rzeczy, które mamy w domu. Ja np na łóżku dziecka położyłem małą miskę i po odbicu o ścianę trafiałem do niej.

8) Trafienie piłeczki do czegoś stojącego na parapecie lub szafce np plastikowej butelki lub nawet rakietki, ale tak żeby spadła na coś miękkiego i z małej wysokości. Mozemy liczyć np trafienie butelki w napis (etykiete) to 2 punkty, a w pozostałą część 1.

9) Jak w zadaniu 8, ale odbijmay o ścianę, żeby piłeczka po odbicu trafiła w przedmiot.

10) Mecz! Wystarczy stół, parę książek jako siatki i gramy! Można grać wszędzie.

Pamiętajcie, że sami możecie wymyślać zabawy. Na youtubie po wpisaniu trick shot table tennis wyskoczy wam wiele fajnych tricków.

Trzymajcie formę!