Temat: Proste, domowe ćwiczenia korekcyjne

Drogie dzieci, wiem, że większość z nas niestety ma tendencje do omijania ćwiczeń tego typu. Niestety bo nasze zdrowe plecy to warunek do radości z życia, ponieważ z bolącymi plecami ciężko być wesołym. Jeżeli teraz zadbacie o plecy zmniejszacie szanse na chore plecy kiedy będziecie dorośli. Tym bardziej jest to ważne teraz, ponieważ siedząc cały czas w domu „garbimy” się. Proszę was, wykonajcie raz dziennie poniższe bardzo proste ćwiczenia (jest ich 7) po 30-40 sekund każde. 5-6 minut ćwiczeń w zamian za zdrowie. Dla ułatwienia poniżej macie zdjęcia ze wszystkimi ćwiczeniami poza 2.

1) W pozycji leżącej przyciągamy kolano lub kolana do siebie. Głowy nie odrywamy od ziemi.

2) Weźcie kij, miotłę, mopa lub ręcznik i trzymając szeroko ręce za głową unosimy jak najwyżej przedmiot i opuszczamy za kark. Możemy robić te ćwiczenie w siadzie lub w staniu. Wyciągamy się w górę jakbyśmy chcieli dotknąć sufitu.

3) Klęknijcie i następnie usiądźcie na podudziach (łydkach), teraz chowając głowę w ramionach jak najbardziej wyciągnijcie ręce do przodu i przytrzymajcie tę pozycję.

4) Ćwiczenie wykonujemy jak na obrazku. Pamiętamy, żeby całe plecy przylegały do podłogi.

5) Ćwiczenie wykonujemy jak na obrazku. Unosimy w ten sposób ciało 10-12 razy.

6) Wyciągamy się przy prostych kolanach. Pamiętamy, żeby nie chować głowy w kolanach. Nie musimy dotknąć stóp. Nie garbimy się.

7)  Podobnie jak w ćwiczeniu 6 z prostymi kolanami staramy się jak najbardziej rozszerzyć nasze nogi. Uwaga, najlepiej to zrobić przy ścianie  tzn. z pośladkami przylegającymi do ściany unosimy i rozszerzamy jak najbardziej proste nogi. Ta wersja jest zdrowsza i łatwiejsza, trzeba jedynie znaleźć półtorej metra wolnej ściany.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link