Serwis robi ogromną różnicę w grze na punkty, zwłaszcza u osób, które zaczynają swoją przygodę z tenisem. Każdy lubi wygrywać, a dobry serw to podstawa wygrywania, więc czemu nie poprawić go? Serwis, którego dzisiaj będziemy się uczyć nazywa się „ghost” czyli duch. Swoją nazwę bierze stąd, że po odbiciu na stronie przeciwnika nagle zaczyna się cofać. Jak domyślacie się kontrola rotacji wstecznej jest tu najważniejsza. Oto trzy kroki dzięki którym możecie nauczyć się tego serwu nawet w domu (WSZYSTKIE OPISANE PONIŻEJ ZADANIA SĄ PRZEDSTAWIONE W FILMIKU, KTÓRY LINK ZNAJDZIECIE PONIŻEJ. FILM JEST ANGLOJĘZYCZNY ALE NAJWAŻNIEJSZE JEST CO POKAZUJE ZAWODNIK, NIE MÓWI):):

1) Trzymając rakietkę odpowiednio do serwu wykonujemy krótki ruch ręką i biodrami. Pamiętamy, żeby stanąć bokiem do kierunku lotu piłki i o tym jaką częścią rakietki mamy trafić piłkę. Jeśli piłką się cofa to świetnie. Następnie możemy wyznaczać sobie miejsce upadku piłki. Tak uczymy się kontroli piłki.

2) Przygotowujemy stół z prowizoryczną siatką czyli kubki, książki lub coś co wysokością może przypomnieć siatkę. Próbujemy wykonać ten serw na stole, Pamiętamy, żeby uderzyć piłkę nie za wysoko bo przeciwnik może zaatakować nam piłkę nawet jeśli serw będzie mocno rotacyjny, Patrz na to jak wykonuję ten serw zawodnik na filmie. Najważniejsze jest to żeby ruch nie był za długi i żeby nie trzymać za luźno rakietkę.

3) Doskonal serw. Serwuj w różne miejsca i staraj się serwować jak najniżej.