Chciałbym dzisiaj, żebyście przyjrzeli się jak wygląda trening imitacji w Chinach. Niestety u nas na treningach jest to zajęcie mało lubiane przez dzieci, część dzieci nie angażuje się. Ten film pokazuje też dlaczego chińczycy są najlepsi na świecie. Chciałabym zwrócić też uwagę na to, że zawodnicy bardzo angażują się w ćwiczenia mimo tego, że nie ma tam trenerów, którzy nakłaniają ich do wykonywania ćwiczeń. Jednocześnie z oglądaniem materiału lub po chciałbym żebyśmy wykonali 4 pierwsze ćwiczenia, które wykonują zawodnicy z Chin. Przyjrzyjcie się szczególnie pracy nóg tych zawodników.

1 ćwiczenie: 2 półwoleje forhend ze strony forhendowej i dwa półwoleje forhend ze strony bekhendowej.

2 ćwiczenie: 1 półwolej forhend ze środka stołu i 1 półwolej forhend ze strony bekhendowej.

3 ćwiczenie: 1 półwolej forhend ze środka stołu, półwolej bekhend ze strony bekhendowej, półwolej forhend ze strony bekhendowej i jeszcze raz półwolej bekhend (zawodnicy na filmie wykonują ruch bekhendowy do topspina po pustej piłce, my nie pochylamy tak rakietki i trzymamy wyżej rękę)

4 ćwiczenie: półwolej bekhend ze środka stołu i półwolej bekhend ze strony bekhendowej (tutaj też nie pochylamy rakietki jak zawodnicy).

Ćwiczenia są proste, dlatego postarajcie się je wykonać dobrze technicznie pamiętając również o kroku dostawnym po każdym zagraniu. Te 4 ćwiczenia wykonujemy po minucie po 2 razy każde ćwiczenie. Łącznie zajmie wam to niecałe 10 minut. Zachęcam was jednak do obejrzenia całego filmu i spróbowania większej ilości ćwiczeń. Nasze ćwiczenia to pierwsze 2 minuty nagrania.