Już od 21 października fani tenisa stołowego w Polsce będą mieli możliwość śledzenia rozgrywek Superligi na antenie stacji SportKlub. Telewizja pokaże wybrane spotkania z każdej kolejki.

Współpraca ma na celu poszerzenie kanałów dotarcia do potencjalnych fanów tenisa stołowego oraz popularyzację stale zwiększającej swój poziom, czołowej ligi tenisa stołowego w Europie. Już w najbliższy wtorek w pierwszej zrealizowanej transmisji zaprezentują się zawodnicy z Kolpinga Frac Jarosław i TTS Polonia Bytom – oba zespoły to brązowi medaliści poprzedniego sezonu. W składzie Jarosławiam mistrz Europy w grze podwójnej Wang Zeng Yi oraz dwóch Białorusinów Evgueni Chtchetinine i Vitaly Nekhvedovich. Po stronie Bytomia zagrają m.in. Tomas Konecny i Jakub Kosowski.

To pierwsza umowa o współpracy pomiędzy Wschodzący Białystok Superligą a stacją SportKlub. „Mamy nadzieję, że duży zasięg jakim dysponuje stacja SportKlub w znaczący sposób przyczyni się do popularyzacji Superligi w Polsce.” – skomentował sfinalizowanie umów prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, Dariusz Szumacher „Z pełną świadomością wspólnie zakładamy wzajemną promocję kalendarza transmisji w nadchodzącym sezonie oraz realizację projektów reklamowo-marketingowych, które zapewnią właściwe dotarcie do odbiorcy.”

Rozpoczęcie transmisji w SporkKlub nie oznacza wycofania się Superligi z projektu transmisji internetowych, który realizowany jest z powodzeniem od trzech lat. Nadal fani będą mogli na żywo oglądać dwa mecze w tygodniu na żywo na superliga.com.pl.

Telewizja SportKlub dostępny jest na platformie NC+ na kanale 117 oraz w ofercie największych operatorów kablowych takich jak UPC, Vectra, Multimedia oraz w większości sieci w Polsce.

źródło: superliga.com.pl