Ruszają rozgrywki Superligi Tenisa Stołowego – zobacz zwiastun  i zapowiedź meczu ZKS Palmiarnia – KS Energa-Manekin Toruń!

{youtube}iN0s-O_r1Ik{/youtube}

W piątek 9 września, po wakacyjnej przerwie, do stołów wracają drużyny występujące w LOTTO Superlidze tenisa stołowego. W elicie swój 29 sezon zacznie ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Zielonogórzanie po udanym poprzednim sezonie nie dokonali zmian w składzie. Liderem nadal będzie Lucjan Błaszczyk, który od lat jest niezawodnym punktem zespołu. Coraz pewniejszym zawodnikiem jest Miroslav Horejsi. W składzie jest nasz sympatyczny Japończyk Taku Takakiwa i jak będzie to tylko możliwe wzmocni drużynę w kilku meczach. Mamy nadzieję, że także doświadczony Szwed Jorgen Persson wystąpi w kilku meczach. W zespole są jeszcze zawodnicy, którzy na co dzień będą występowali na zapleczu Superligi: Kamil Nalepa, Marco Golla, Łukasz Wachowiak i Grzegorz Felkel.

Pierwszym przeciwnikiem ZKS-u będzie KST Energa Manekin Toruń. Torunianie w minionym sezonie zajęli szóste miejsce, o jedno wyżej od ZKS-u. Cele na najbliższy sezon drużyny mają podobne. I gospodarze i goście chcą się spokojnie utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej, a później może uda się coś więcej zdobyć i awansować do najlepszej czwórki. Skład naszych rywali to: Czech Pavel Sirucek, Brazylijczyk Cazuo Matsumoto i Konrad Kulpa. W składzie jest jeszcze Chińczyk Zhang Chao, który był również zgłoszony w poprzednim sezonie, jednak nie pojawił się na żadnym meczu. Skład uzupełniają zawodnicy z zaplecza Superligi: Tomasz Kotowski, Paweł Piotrowski i Damian Wederlich. W pierwszej kolejce trudno typować faworyta meczu. Na pierwszy rzut oka skład torunian wygląda na mocniejszy. Zielonogórzanom pomogą kibice i „swoje ściany”. Jaki będzie wynik będzie? Zobaczymy w najbliższy piątek 9 września o godzinie 18:00 w hali CRS w Zielonej Górze.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia meczu na żywo lub poprzez transmisję internetową.