LOTTO SUPERLIGA – PIERWSZY PUNKT, PIERWSZA WYGRANA !

W weekend obyły się dwie kolejki Lotto Superligi. Zielonogórzanie w piątek rozegrali mecz z AZS AWFiS Balta Gdańsk. Minimalna porażka 2:3 z akademikami i zdobyty pierwszy punkt ligowy. W drużynie zadebiutował Japończyk Taisei Matsushita, który zdobył jeden punkt. Drugi wywalczył Mateusz Zalewski pokonując doświadczonego Szymona Malickiego 3:2. 

W niedzielę do Zielonej Góry zawitał lider rozgrywek Energa Manekin Toruń. Drużyna z grodu Kopernika wygrała wszystkie mecze i pewnie przewodziła ligowej tabeli. W pierwszym pojedynku Taisei Matsushita pewnie pokonał Konrada Kulpę 3:0. W drugiej grze Mateusz Zalewski nie sprostał Koreańczykowi Kim Donghyuon ulegając 1:3. W trzecie partii wieczoru Kamil Nalepa bo zaciętym i emocjonującym pojedynku pokonał Tomasz Kotowskiego 3:2. Kropkę nad „i” postawił Taisei pokonując w pojedynku Azjatów Kima 2:0. Pierwsze zwycięstwo zielonogórzan stało się faktem. 

I LIGA

W sobotę ZKS II grał wyjazdowy mecz z OSSM Gdańsk. Mecz trwał prawie trzy godziny. Zwycięstwo zielonogórzan 6:4 po niezwykle zaciętym pojedynku. Komplet punktów wywalczyli Mateusz Żelengowski i Patryk Bielecki. Kluczowym momentem było zwycięstwo Patryka z Mikołajem Łukaszewskim. Nasz zawodnik w decydującym secie przegrywał 4:10. Triumfował 14:12 .Mateusz w pojedynku z Rafałem Formelą przegrywał 0:2. Wyrównał na 2:2. W piątym secie przerywał 2:7 by triumfować 11:8. Nasza drużyna wygrała dwa deble. Dzięki zwycięstwo ZKS zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 6 pkt. W czterech meczach. Kolejny mecz ZKS II rozegra we własnej hali w sobotę  22.10 o godzinie 16.00. Zapraszamy kibiców na mecz.

III, IV, V LIGA

W meczu III ligi ZKS IV uległ we własnej hali Dom-service j. Kopiec Gorzovia II 4 :6

W czwartej lidze nasza młoda drużyna pokonała we własnej hali zespół Tęcza Krosno Odrzańskie 8:2. 

Nasza młodzież po zaciętym meczu pokonała drużynę Jofrakudy II Świebodzin 8:6, w meczu trzeciej kolejki piątej ligi. Bohaterem spotkania był Sebastian Otulak, który zdobył komplet 3,5 punktu. 2,5 punktu dorzucił Wiktor Drąg, po 1 punkcie zdobyli Marcin Szkwarek i Laura Marcinkiewicz. W meczu wystąpili również Kuba Błaszczyk i Basia Jasińska.