Dwa mecze w ciągu trzech dni czeka do rozegrania zawodników ZKS Palmiarni. 17 listopada przeciwnikiem będzie beniaminek Wschodzący Białystok Superligi Tenisa stołowego GMKS Strzelec Frysztak, a 19 listopada Gwiazda Bydgoszcz.

Zielonogórzanie będą chcieli kontynuować zwycięską serię. W poprzednich meczach wygrali 3:0 z Odrą Miękinia i pokonali na wyjeździe akademików z Rzeszowa 3:1. Aktualnie plasują się na 6 miejscu z 11 punktami w ligowej tabeli. Nasi przeciwny jak do tej pory wygrali tylko jeden mecz z Odrą Miękinia i doznała pięciu porażek i w ligowej tabeli zajmuje 9 miejsce z 4 punktami. Skład drużyny z Frysztaka to Białorusin Pavel Platonov, który przez kilka sezonów reprezentował inny lubuski zespół Pełcz Górki Noteckie oraz zawodnicy ograni w I lidze mający epizody w Superlidze: Michał Dąbrowski, Mateusz Czernik. Nasza drużyna wystąpi w składzie z Lucjanem Błaszczykiem który od początku sezonu prezentuje równą wysoką formę, Miroslaw Horesji, który w ostatnich meczach był punktem drużyny oraz któryś z młodych zawodników ZKS-u. Zielonogórzan w tym meczu zalicza się do faworytów lecz to jest tylko sport i nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Mecz zostanie rozegrany 17 listopada(wtorek) o godzinie 18:00 w hali CRS w Zielonej Górze.

Kolejnym rywale który zawita do Zielonej Góry w czwartek 19 listopada to Gwiazda Bydgoszcz. Bydgoszczanie w tym sezonie nie spisują się za dobrze w lidze. W sześciu meczach odnieśli 2 zwycięstwa i ponieśli 4 porażki. Z dorobkiem 6 punktów zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. Przed sezonem bydgoszczanie wymienili skład. W miejsce Włochów Bobocicy i Muttiego zakontraktowali, Anglika Andrewa Baggaley i Koreańczyka Kong Donghoon oraz defensywnie grającego Węgra Adama Pattantyusa. Skład uzupełniają Polacy Artur Białek i Patryk Jendrzejewski. Przed sezonowe założenie drużyny z Kujaw to walka o pierwszą czwórkę, aby zrealizować cele muszą wygrywać na wyjazdach. Miejmy nadzieję że zielonogórscy gracze niesienie dopingiem kibiców przeciwstawią się rywalowi i obejrzymy ciekawe widowisko. Zielonogórzanie wystąpią w tym spotkaniu  prawdopodobnie w takim samym składzie jak w meczu z GMKS Frysztak. Ze względów finansowych na najbliższe dwa mecze nie jest przewidziany udział Taku Takakiwy i Jorgena Persona. W tym meczu minimalnym faworytem będzie mimo wszystko drużyna gości. Pamiętajmy jednak że sport to również niespodzianki i być może Błaszczyk i spółka pokuszą się o takową  podczas czwartkowego meczu. Mecz zostanie rozegrany 19 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 w hali CRS w Zielonej Górze. Zapraszamy serdecznie sympatyków  tenisa stołowego na mecze.

Zobacz internetową transmisję na żywo z meczu z GMKS Frysztak (klik)


Partnerem wydarzenia sportowego jest Totalizator Sportowy ze swoją najbardziej znaną marką LOTTO.