Komplet punktów Panagiotisa Gionisa dał Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki drugi w tym sezonie triumf w Lotto Superlidze. Podopieczni Tomasza Redzimskiego w meczu drugiej kolejki pokonali we własnej hali Palmiarnię Zielona Góra 3:1.

Grecki defensor w czwartkowy wieczór pewnie pokonał Marco Gollę 3:0 i Lucjana Błaszczyka 2:0. Początek pojedynku z 18-letnim zawodnikiem gości nie wskazywał na końcowy łatwy triumf. Gionis pierwszego seta rozpoczął niemrawo, przegrywając już 1:6. Od tego stanu nowy nabytek klubu z Grodziska Mazowieckiego był już bezbłędny i ostatecznie zakończył premierową partię wynikiem 11:6 na swoją korzyść.

Cenne „oczko” dla gospodarzy czwartkowego meczu zainkasował Daniel Górak. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przegrywał już 0:2 w setach z Miroslavem Horejsim, aby pokonać leworęcznego Czecha 3:2. W tie breaku podopieczny Tomasza Redzimskiego wytrzymał kapitalną serię Horejsiego (Czech przegrywał 0:4, by doprowadzić do stanu 5:4) i ostatecznie odniósł drugie zwycięstwo w aktualnym sezonie Lotto Superligi.

W szeregach Palmiarni szczególnie mogła się podobać gra Lucjana Błaszczyka. Wielokrotny indywidualny mistrz Polski seniorów zepsuł debiut w barwach Dartom Bogorii Kazuhiro Chana, wygrywając z Japończykiem po kapitalnym spotkaniu 3:1.

Po dwóch seriach Lotto Superligi uczestnik Champions League z Grodziska Mazowieckiego ma na swoim koncie komplet punktów. Z jednym „oczkiem” wywalczonym na inaugurację z Energą-Manekin Toruń pozostają natomiast przedstawiciele zielonogórskiej Palmiarni.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Panagiotis Gionis – Marco Golla 3:0 (11:6, 11:7, 11:7)
Kazuhiro Chan – Lucjan Błaszczyk 1:3 (11:7, 8:11, 9:11, 5:11)
Daniel Górak – Miroslav Horejsi 3:2 (3:11, 9:11, 11:3, 13:11, 11:8)
Panagiotis Gionis – Lucjan Błaszczyk 2:0 (11:5, 11:5)