Nie udało się wywalczyć punktów ZKS-owi na Podkarpaciu. Przegrali w Jarosławiu z Kolpingiem 1:3.

W pierwszej grze Gustavo Tsuboi pokonał Lucjana Błaszczyka 3:2. Kapitan ZKS-u miał swoją szansę w tym pojedynku, gdyż w piątym secie prowadził 9:5 i miał dogodną piłkę na 10 punkt. Niestety Brazylijczyk wyszedł obronną ręką i wygrał cały mecz. Drugi pojedynek stoczyli Dimitrij Prokopcov z Taku Takakiwą. Nasz Japończyk wygrał spokojnie 3:0. W trzeciej grze wieczoru spotkali się Jakub Kosowski i Miroslav Horejsi. Tym razem popularny „Kosa” nie dał za dużo pograć Mirowi i szybko wygrał 3:0. Do czwartej i jak się później okazało ostatniej gry wieczoru wyszli Tsuboi z Takakiwą. I tym razem zawodnik gospodarzy był górą. Zaczęło się od 2:0 dla Tsuboi i w całym meczu 3:1dla Jarosławia.

Tą wygraną Kolping przeskoczył Palmiarnię w tabeli i ma 23 oczka przy 22 ZKS-u. Szkoda, że nie udało się zdobyć punktów na Podkarpaciu, lecz nie można za długo rozpamiętywać tego meczu, gdyż już w środę 5 kwietnia ZKS rozegra wyjazdowy mecz z Pogonią Lębork. Ten mecz może dać odpowiedź na pytanie, czy zielonogórzanie będą mieli spokojne Święta Wielkanocne, czy będą szukali punktów w kolejnych meczach? Środowy przeciwnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 15 punktami. ZKS jest na 10 pozycji czyli jedno miejsce wyżej z 22 punktami. Jak widać zwycięstwo naszej drużyny to powiększenie punktowe nad strefa spadkową, a porażka to oddech dla Pogoni.

Skład gospodarzy środowego meczu to: Daniel Bąk – lider drużyny, oraz bracia Dosz: Adam i Sławomir. W składzie jest jeszcze Koreańczyk Jeong Sangeun, lecz w tej rundzie jeszcze nie zagrał w żadnym meczu. Drużyna z Ziemi Lubuskiej uda się do Lęborka w składzie: Lucjan Błaszczyk, Miro Horejsi i Kamil Nalepa. Spotkanie może być niezwykle ciekawe, ponieważ drużyna z Pomorza w mojej ocenie jest sprawcą największych niespodzianek w Superlidze. Pokonali min. Bogorię u siebie i na wyjeździe Morliny. Jest to zespół walczący o każdy punkt i naszym chłopakom na pewno nie będzie łatwo.

Spotkanie zostanie rozegrane w środę 5 kwietnia o godzinie 18:00 w Lęborku. Relacja z meczu dostępna będzie na stronie internetowej www.superliga.com.pl . Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji.