W ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 Lotto Superlidze Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia przegrała z Ostróda 2:3.

Pierwsza gra meczu to pojedynek Kamila Nalepy z Bartoszem Suchem. Doświadczenie wzięło górę i wieloletni reprezentant Polski zwyciężył 3:1. W drugiej grze spotkali się Łukasz Wachowiak i Kacper Petaś. Obaj młodzi zawodnicy są jeszcze juniorami, ale pokazali bardzo ciekawy tenis stołowy, z wieloma wymianami, zagraniami na bardzo wysokim poziomie. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł zawodnik gospodarzy wygrywając 3:1. Najbardzej zacięty pojedynek to mecz reprezentantó Czech – Mirosława Horejsiego – Dmitrija Prokopcowa. Mnóstwo fantastycznych zagrań. Wydawało się, że zwycięży zawodnik Palmiarnii, który przy prowadzeniu 2:1 w setach i 10:9 w czwartym secie miał piłkę meczową, którą niestety przestrzelił i przegrał ostatecznie w setach 2:3. Kolejna gra to zwycięstwo 2:0 Kamila Nalepy nad Kacprem Petasiem, co doprowadziło do remisu w meczu 2:2. W ostatniej grze spotkali się Łukasz Wachowiak i Bartosz Such. Mimo bardzo dobrej postawy, walki i ambicji młodszego zawodnika Zielonej Góry, to Bartosz Such zwyciężył 2:1 i dzięki temu goście pokonali gospodarzy 3:2.

Po meczu działacze ZKS-u, wraz z kibicami podziękowali Mirosławowi Horejsiemu za 4 lata gry w Palmiarni Zielona Góra, było tradycyjne „100” lat, okolicznościowy tort i dużo wzruszających chwil. Były również symboliczne podziękowania dla Lucjana Błaszczyka, który kończy zawodniczą karierę i występy w superlidze. Jednak oficjalne zakończenie naszego kapitana odbędzie się na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie 1 września 2018 roku. Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za dostarczone emocje w sezonie 2017/2018. Dziękujemy bardzo kibicom, którzy za każdym razem stawiają się na meczach Palmiarni. Dziękujemy Sponsorom klubu, dziękujemy władzom Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego za wspieranie naszego klubu. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działalność na rzecz sekcji tenisa stołowego ZKS Palmiarnia. Cel – utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek(30 sezon) został osiągnięty. Nadchodzi zmiana pokoleniowa. Miejmy nadzieję, że szybko znajdą się następcy Lucjana Błaszczyka. Przed nami trzy miesiące przerwy w rozgrywkach.