W ramach półkolonii  sportowo – wypoczynkoweej w pełni zrealizowane zostały: wycieczki do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze – Ochli, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Dzieci w ramach zajęć rekreacyjnych zaznały dużo ruchu na świeżym powietrzu, odbywały zajęcia na hali sportowej oraz boiskach sportowych. Dzieci korzystały codziennie z  kompleksu basenów, strzelnicy, placu zabaw WOSiR w Drzonkowie. Dzieci były również na seansie filmowym w kinie Cinema City w Zielonej Górze oraz na kręgielni Bowling Club w Zielonej Górze. Każdego dnia na uczestników czekał dwudaniowy obiad z podwieczorkiem.

Uczestnicy obozu poprzez udział w zajęciach sportowych mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności gry w tenisa stołowego, ale przede wszystkim możliwość spotkania  z Olimpijczykami: z Lucjanem Błaszczykiem(czterokrotny Olimpijczyk) Na koniec obozu dzieci wzięły udział w turnieju tenisa stołowego organizowanym na dużej hali WOSiR w Drzonkowie. Na zakończenie obozu odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku. Każdy uczestnik otrzymał upominek/nagrodę za uczestnictwo w różnych konkursach, turniejach oraz za sam udział w półkolonii. Uczestnicy półkolonii zostali poinformowani o wsparciu finansowym obozu przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych oraz konkursów wiedzy. Największą popularnością cieszyła się gra w tenisa stołowego, piłkę nożną oraz pływanie. Dzięki wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i okolice Zielonej Góry.W obozie wzięło udział 40 dzieci z terenu województwa lubuskiego, głównie z Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości.

Zdjęcia można zobacz zdjęcia z obozu: https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg