Sylwester za moment, wystrzelą korki od szampana i powitamy Nowy Rok 2022. Koniec grudnia to czas plebiscytów i podsumowań. Jaki był rok 2021 w wykonaniu zawodników tenisa stołowego ZKS? Przypomnijmy i powspominajmy te chwile radości i łez. Dodajmy, że rok kalendarzowy w tenisie stołowym obejmuje dwa sezony. Końcówkę 2020/21 i początek 2021/22.

Zdecydowanie tematem nr 1, nie tylko w sporcie, ale we wszystkich dziedzinach życia była pandemia COVID-19. Obostrzenia i restrykcje dotknęły każdą dyscyplinę sportu. W tym trudnym okresie zawodnicy ZKS trenowali i stratowali w zawodach Grand Prix Polski. Klub był reprezentowany na każdych Indywidualnych Mistrzostwach Polski, z których zawodnicy przywieźli pięć medali – jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe krążki. Z MP seniorów, kadetów i żaków zawodnicy ZKS wrócili bez medali, chociaż w kadetach było blisko. Medalowe żniwa rozpoczęli młodzieżowcy. W Gliwicach Łukasz Wachowiak zgarnął trzy krążki. Złoty w grze mieszanej z Anną Węgrzyn ( AZS Uniwersytet Wrocławski), srebrny z Piotrem Chłodnickim oraz brązowy w grze drużynowej z Piotrem Chłodnickim i Emilem Michalski. W singlu Łukasz przegrał z późniejszym mistrzem Samuelem Kulczyckim, plasując się ostatecznie w przedziale 5-8. W tym samy przedziale indywidualnie uplasował się Piotr Chłodnicki. Śmiało można powiedzieć, że Mistrzostwa były udane dla Łukasza i ZKS. Kolejny medal, tym razem brązowy, zdobył Mateusz Zalewski w grze mieszanej podczas Mistrzostw Polski juniorów. Tu chyba apetyty medalowe były większe. Jednak choroba przed zawodami nie pozwoliła na 100% przygotowanie się do imprezy. Bardzo miłą niespodziankę sprawił za to Patryk Żyworonek zdobywając brązowy medal indywidualnie w Mistrzostwach Polski młodzików. Za sezon 2020/21 Zielonogórski Klub Sportowy w klasyfikacji Polskiego Związku Tenisa Stołowego zajął 2 miejsce, a w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zajął 2 miejsce w Polsce. Początek sezonu 2021/22 zawodnicy rozpoczęli z przytupem. We wszystkich kategoriach wiekowych rozegrano po dwa turnieje GPP, w których czołowe role odgrywali: Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, Patryk Żyworonek, Krzysztof Michno, Anna Kubiak i Barbara Jasińska.

W rozgrywkach ligowych pierwsza drużyna ZKS Palmiarni występująca w Lotto Superlidze po raz drugi w historii zaznała goryczy spadku do pierwszej ligi. Troszkę można ponarzekać na brak szczęścia w niektórych meczach oraz na pandemię, przez którą nie mógł przylecieć Taku Takakiwa z Japonii. Jednak młody zespół w składzie: Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Zalewski, Piotr Chłodnicki, Mateusz Żelengowski po prostu nie dali rady w jednej z najmocniejszych lig w Europie i sezon 2021/22 rozpoczęli w I lidze. Po pierwszej rundzie przewodzą ligowej tabeli. Kolejny spadek tym razem z I ligi zanotował zespół ZKS II Palmiarnia. Tu była walka do końca. Drużyna spadła po dwumeczu barażowym z IKTS Broń Radom. I na koniec dobra wiadomość. Drużyna II ligi ZKS III BMP Logistic po wygraniu rozgrywek II ligi dolnośląsko – lubuskiej w barażach dwukrotnie pokonała zespół LZS BLYSS Kujakowice i zapewniła sobie awans do I ligi. Pozostałe nasze drużyny ligowe: III, IV, V liga uplasowały się w środku tabeli. W nowym sezonie zespoły występujące w rozgrywkach ligowych plasują się w górnych rejonach tabeli.

Za cały rok współpracy chcemy serdecznie podziękować
WŁADZOM SAMORZĄDOWYM MIASTA ZIELONA GÓRA, WŁADZOM SAMORZĄDOWYM WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO, NASZYM SPONSOROM, NASZYM TRENEROM I ZAWODNIKOM, MEDIOM ORAZ WSZYSTKIM INSTYTUCJOM I OSOBOM KTÓRE WSPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ

ŻYCZYMY ŚWIETNEJ FORMY I POGODY DUCHA W NOWYM ROKU!!!