Podsumowanie pierwszej części sezonu 2017/18 zacznę od rozgrywek drużynowych. W tym sezonie ZKS występuje na czterech szczeblach rozgrywkowych: Superlidze, I lidze, II lidze – dwie drużyny i w czwartej lidze.

ZKS Palmiarnia Lotto Superligę rozpoczął z wysokiego C. Po pierwszych trzech kolejkach z kompletem zwycięstw był liderem tabeli. Na koniec rundy ZKS odniósł 5 zwycięstw i poniósł 6 porażek, co dało 16 punktów i 6 pozycję w tabeli. Żaden z zawodników nie zawiódł. Mieli słabsze momenty w środku rundy ale potrafili się pozbierać i odnieść na koniec rundy zwycięstwa.. Zespół występował w składzie: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi, Taku Takakiwa, NG Pak Nam, Kamil Nalepa.

ZKS II występujący na zapleczu Superligi spisał się w pierwszej rundzie słabo. Z dorobkiem 1 zwycięstwa, 2 remisów i 6 porażek z 4 punktami zajmują 9 (przedostatnie) miejsce w tabeli I ligi grupy południowej. W kilku meczach zabrakło niewiele do zdobyczy punktowej. Liderami są zawodnicy grający na pierwszym stole Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak. Do poprawy zawodnicy występujący na stole numer 2. Runda rewanżowa będzie niezwykle trudna dla drużyny, aby uniknąć baraży o utrzymanie się w lidze będą musieli w każdym meczu wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Zespół występował w składzie: Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Szymon Najder, Jakub Jankowski, Krzysztof Stamirowski.

ZKS III występujący w II lidze dolnośląsko – lubuskiej. Niespodzianka na plus. Liderzy rozgrywek. 20 punktów w 11 meczach. 9 zwycięstw i 2 remisy to dorobek młodej drużyny. Składającej się z pięciu równych zawodników: Jakub Werner, Andrzej Kopecki, Jakub Krzywniak, Damian Korczak, Piotr Chłodnicki. Z taką dyspozycja są głównym faworytem ligi. Przy obecnej dyspozycji powinni wygrać ligę i w maju zagrać w barażach o I ligę.
ZKS IV występujący w II lidze dolnośląsko – lubuskiej. Niespodziewanie zajęli II miejsce po pierwszej rundzie. Na początku szło im jak po grudzie. Potrafili się młodzi zawodnicy odblokować i wsparci doświadczonymi trenerami w kilku meczach na koniec rundy są wiceliderami tabeli i będą walczyć o awans do baraży o I ligę. Cenne zwycięstwo z Raszówką otworzyło drogę do pierwszej czwórki ligi. zespół występował w składzie: Patryk Dziuba, Mateusz Zalewski, Filip Krzywniak, Kacper Ligowski, Krzysztof Stamirowski. Paweł Sroczyński.

ZKS V występujący w IV lidze sprawił miłą niespodziankę. Zespół zakończył pierwszą rundę na 2 miejscu. W drugiej rundzie walczyć będą o zwycięstwo w lidze, a tym samym awans do III ligi. Skład drużyny: Szymon Marciniak, Gabriela Sokołowska, Jakub Kowalczyk, Marta Chmielik, Damian Gruszka, Boris Lerh, Paulina Gładka, Julia Dobrowolska, Kacper Zając.

Jak widać zespoły ZKS radzą sobie dobrze w swoich ligach(poza I Ligą) i skrupulatnie realizują swoje przedsezonowe cele. Przy rozgrywkach drużynowych kierownictwo klubu może postawić „ PLUS”

W tej części podsumuje występy reprezentantów ZKS w turniejach indywidualnych. Zaczynając od kategorii senior/ młodzieżowiec. Najlepszym wynikiem było 18 miejsce Kamila Nalepy podczas II GPP w Wałbrzychu. Zawodnicy ZKS w tej kategorii wygrywają w województwie, lecz na arenie ogólnopolskiej nie odegrali jeszcze znaczącej roli. Pod koniec listopada Kamil Nalepa wystąpił w Mistrzostwach Świata Juniorów. W grupie kwalifikacyjnej zajął drugie miejsce za Francuzem De Nodrestem. W turnieju głównym odpadł w pierwszej rundzie z Belgiem Cnudde i zajął ostatecznie miejsca w przedziale 33-64.

Juniorzy poczynają sobie dobrze w rozgrywkach. Łukasz Wachowiak zaliczany jest do ścisłej czołówki, a do pierwszej ósemki pukają następni zawodnicy: Szymon Najder, Jakub Werner, Jakub Jankowski i Patryk Dziuba. Jest jeszcze grono juniorów, którzy w tym sezonie zaczęli starty w tej kategorii i w każdej chwili mogą wykręcić dobry wynik. A mowa o: Andrzeju Kopeckim, Piotrze Chłodnickim, Jakubie Krzywniaku.

Kadeci należą do czołówki w kraju. Damian Korczak i Patryk Dziuba plasują się w pierwszej czwórce list rankingowych, a po pietach depcze im młodzik Mateusz Zalewski – który nie tylko w kadetach spisuje się bardzo dobrze ale w swojej kategorii wiekowej wygrał już dwa turnieje GPP. Dziewczęta ZKS to głównie juniorki które z powodzenie rywalizują w województwie: Gabriela Sokołowska, Marta Chmielik, Paulina Gładka, Julia Dobrowolska. Są też najmłodsze zawodniczki Aleksandra Poźniak i Maja Sokołowska zbierają doświadczenie w żaczkach – zakwalifikowały się na GPP żaczek. W turniej indywidualnych zawodnicy ZKS plasują się na czołowych lokatach co powinno się przełożyć na dobry wynik na koniec sezonu.

Ale ZKS to nie tylko rozgrywki drużynowe czy indywidualne. To szereg imprez organizowanych prze sekcję tenisa stołowego. Największą imprezą w pierwszej części sezonu był niewątpliwie Drzonków Mini CUP. Pośród imprez organizowanych przez klub były liczne turnieje kwalifikacyjne wojewódzkie, okolicznościowe dla dzieci i młodzież, zawody pod Patronatem Szkolnego Związku Sportowego: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży i Licealiada gdzie zawodnicy ZKS reprezentują swoje szkoły. Jak co roku rozgrywane są ligi: Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży oraz Amatorska Liga Tenisa Stołowego.

Tak w dużym skrócie można było opisać, co się działo w sekcji tenisa stołowego ZKS. Szczegółowe wyniki i opisy poszczególny zawodów i meczów dostępne są na stronie internetowej www.tenis-stolowy.zks.pl lub na Fanpage klubu. Oby druga runda sezonu 2017/18 nie była gorsza i przyniosła na dużo radości i satysfakcji z wyników osiąganych przez reprezentantów ZKS-u