Kilkanaście godzin temu powitaliśmy Nowy Rok 2023. Tenis stołowy jest taką dyscypliną którą jeden sezon rozgrywkowy obejmuje dwa lata kalendarzowe. Zielonogórzanie przygotowanie do pierwszej części sezonu 2022/23 rozpoczęli już w połowie lipca obozami w Drzonkowie i Stroniu Śląskim. W sierpniu zawodnicy , trenerzy oraz działacze zorganizowali XII edycję Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego Drzonków Mini Cup. Jest to sztandarowy turniej organizowany przez ZKS. 

Od września rozpoczęły się rozgrywki ligowe i indywidualne, turnieje wojewódzkie i Grand Prix Polski. W rozgrywkach ligowych ZKS posiada drużyna na każdym szczeblu rozgrywek od Superligi poprzez I, II, III, IV, V ligę oraz „A” klasę.  W „lidze” prawie wszystko jest jasne. Czekamy na ostatnie rozstrzygnięcia w Lotto Superlidze. ZKS Palmiarnia jest blisko awansu do grupy mistrzowskiej. Obecnie zajmuje V miejsce w tabeli. Szansę na wyprzedzenia ZKS -u mają drużyny z Zamościa i Grudziądza. Ostania kolejka Lotto Superligi zostanie rozegrana 8.01. Zielonogórzanie swój mecz rozegrali awansem 22 grudnia gdzie pokonali 3:2 aktualne Mistrza Polski Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. 

Na zapleczu Superligi ZKS II przewodzi ligowej tabeli. Po wpadce w pierwszej kolejce nasi zawodnicy złapali właściwy rytm i odnieśli kolejno dziewięć zwycięstw. 

ZKS III rywalizuje w II lidze dolnośląsko – lubuskiej. Tam nasi zawodnicy liderują ligowej tabeli. Do końca pierwszej rundy pozostały jeszcze dwie kolejki. Miejmy nadzieję że młodzież ZKS III utrzyma formę i obroni fotel lider po pierwszej rundzie. 

http://liga.dozts.pl/index.php?action=league&id=15 

Zespoły występujące w III, IV, V lidze oraz w „ A” klasie lubuskiej plasują się w górnych częściach tabeli. Każda z drużyn będzie rywalizowała w grupie mistrzowskiej o awans do wyższej ligi. 

http://www.lozts.com.pl/ 

W rozgrywkach indywidualnych zawodnicy ZKS nadawali ton rywalizacji w województwie jak i w Polsce. Najważniejsze wyniki zawodników ZKS od września do grudnia 2022: 

– Mateusz Zalewski zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Świata U 19

– Anna Kubiak zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy U 19

– Mateusz Zalewski zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy  U 19

– Mateusz Żelengowski wygrał dwa turnieje GPP juniorów.

– Mateusz Zalewski zajął II miejsce w I GPP seniorów.

– Anna Kubiak zajęła III miejsce w II GPP juniorów.

– Jakub Nadolny zajął III miejsce w II GPP kadetów.

– Alan Bryk zajął V miejsce w II GPP młodzików.

– Emilia Kijok i Krzysztof Stamirowski zwyciężali w GPP weteranów. 

– zwycięstwa w turniejach WTK we wszystkich kategoriach wiekowych.

http://www.lozts.com.pl/ 

Warto zwrócić uwagę na naszych najmłodszych zawodników , którzy robią stałe postępy i powoli zaczynają pukać do krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. Mowa o : Helena Puławska, Małgorzata Jasińska, Barbara Jasińska, Hanna Kaciunka, Jakub Błaszczyk, Natan Kania, Laura Marcinkiewicz i Maciej Błaszczyk. Ci zawodnicy w nie dalej przyszłości mogą o sile klubu i dostarczyć wielu emocji i sukcesów. 

Co nas czeka w 2023 roku ?

Druga runda w rozgrywkach ligowych- drużyny będą walczyła o jak najlepszy wynik, a być może awans do wyższej klasy rozgrywkowej ( I, II, IV liga), udział w turniejach WTK , Mistrzostwach Województwa, Grand Prix Polski oraz w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Jako klub będziemy organizatorem turniejów Międzynarodowego Turnieju Drzonków Mini Cup, Grand Prix Polski weteranów, kadetów i żaków. W dniach 27 – 30.04.2023 w Zielonej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów. 

W sezonie 2022/23 wspierają Nas :

– Miasto Zielona Góra

– Samorząd Województwa Lubuskiego

– BMP Logistic

– Korner

– Palmiarnia

– PKM Zachód

– Rachem

– Auto Maxmar

– Nowatermia

– Bibi

– Werbau

– Sadel Bud

– Daja catering