We wczorajszym(01.12.) meczu IX kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia spotkała się na wyjeździe z drużyną Energa-Manekin Toruń. Faworytem meczu byli torunianie i to oni zwyciężyli ostatecznie 3:2.

Nasza drużyna osłabiona brakiem swoich liderów: Takakiwa Taku i Jorgena Perssona, zagrała z debiutującym w superlidze, juniorem  ZKS-u piętnastoletnim Łukaszem Wachowiakiem. Mimo porażki nasza drużyna zdobyła jeden punkt do ligowej tabeli(przy wyniku 3:2, zwycięstwa otrzymuje 2pkt., pokonany 1pkt.). Bardzo dobrze spisali się kapitan Palmiarnii Lucjan Błaszczyk, który był blisko zdobycia kompletu punktów, a jego gra z Chen Weixingiem była ozdobą tego meczu i stała na światowym poziomie. Minimalnie lepszy w piątym secie 11:9, lepszy okazał się Austriak i to zadecydowało o zwycięstwie gospodarzy. Bardzo dobrą partię rozegrał Miroslaw Horejsi, który pewnie pokonał wicemistrza Polski z 2015 roku, Konrada Kulpę 3:0. Debiutujący Łukasz Wachowiak, w dwóch partiach zdołał urwać jednego seta w pojedynku z Cazuo Matsumoto przegrał 3:1, z Chen Weixingiem 3:0.

ZKS Palmiarnia po dziewięciu kolejkach plasuje się  z 15pkt., na szóstym miejscu w tabeli. Już w najbliższą sobotę (05.12.) ZKS Palmiarnia zmierzy się w Wieliczce z Morliny Ostróda. W tym meczu nasza drużyna wystąpi wzmocniona Jorgenem Perssonem.

Szczegóły meczu znajdziecie tutaj (klik)