Nie było niespodzianki w meczu piątej kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Zielonej Górze. Miejscowa Palmiarnia zgodnie z oczekiwaniami pokonała Odrę Metraco SA Miękinia 3:0.

Goście z Dolnego Śląska w całym meczu wygrali zaledwie jednego seta.W trwającym 80 minut spotkaniu w Zielonej Górze, ton rywalizacji nadawali gospodarze. Pojedynek dobrze dla miejscowych rozpoczął Lucjan Błaszczyk, który w trzech setach wypunktował Piotra Chodorskiego. Prowadzenie Palmiarni podwyższył Miroslav Horejsi. Czech, w najbardziej zaciętym meczu wieczoru, pokonał Michała Bańkosza 3:1. Zwycięstwo zespołu z Ziemi Lubuskiej przypieczętował Jorgen Persson. Szwed, który po raz pierwszym w tym sezonie wystąpił we Wschodzący Białystok Superlidze, w trzech setach ograł debiutującego w elicie Adriana Dugiela.

Palmiarnia Zielona Góra – Odra Metraco SA Miękinia 3:0
Lucjan Błaszczyk – Piotr Chodorski 3:0 (11:5, 11:7, 11:8)
Miroslav Horejsi – Michał Bańkosz 3:1 (12:10, 7:11, 11:6, 11:8)
Jorgen Persson – Adrian Dugiel 3:0 (11:1, 11:5, 11:9)