ZKS Palmiarnia pokonała GMKS Strzelca Frysztak 3:0. Wszystkie pojedynki zakończyły się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Niespodzianki w tym spotkaniu nie sprawił lider gości Pavel Platonov, który nie zdołał pokonać lidera Palmiarni z tego meczu – Lucjana Błaszczykiem, a z pewnością to właśnie na niego najbardziej liczył Mieczysław Niemiec.

Zadowolony może być z siebie najmłodszy z ekipy Palmiarni – Kamil Nalepa, który w stosunku 3:1 pokonał Michała Dąbrowskiego i dzięki temu odnotował pierwsze w tym sezonie indywidualne zwycięstwo. Trzeci punkt dla ZKS Palmiarni wywalczył Miroslav Horejsi, pokonując również 3:1 Mateusza Czernika.

Palmiarnia, wygrywając za trzy punkty, ma ich aktualnie czternaście i awansowała na czwartą pozycję w tabeli. Przypomnijmy, że taką samą ilość punktów ma drużyna PKS Kolpinga Frac Jarosław, więc bardzo prawdopodobne, że rywalizacja o pierwszą czwórkę na koniec pierwszej rundy będzie zacięta. Strzelec Frysztak, z czterema punktami zajmuje jedenastą pozycję. Tyle samo punktów mają akademicy z Rzeszowa.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – GMKS Strzelec Frysztak 3:0

Lucjan Błaszczyk – Pavel Platonov 3:1 (11:8, 6:11, 12:10, 11:7)

Kamil Nalepa – Michał Dąbrowski 3:1 (11:7, 4:11, 11:9, 11:8)

Miroslav Horejsi – Mateusz Czernik 3:1 (2:11, 11:9, 12:10, 11:4)

Partnerem wydarzenia sportowego jest Totalizator Sportowy ze swoją najbardziej znaną marką LOTTO.