Palmiarnia Zielona Góra jednym z faworytów do awansu do fazy play off? Początek sezonu wyraźnie pokazuje, że zielonogórzanie będą groźni dla wszystkich. W piątkowy wieczór zespół z Ziemi Lubuskiej ograł na wyjeździe Kolping Frac Jarosław 3:1 i po dwóch seriach spotkań znajduje się w ścisłej czołówce Wschodzący Białystok Superligi.

Po triumfie na inaugurację i pokonaniu faworyzowanego Dekorglassu Działdowo 3:2, w swoim kolejnym meczu pingpongiści Palmiarni wygrali w Jarosławiu z brązowymi medalistami drużynowych mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu 3:1. Komplet punktów w szeregach przyjezdnych zdobył Taku Takakiwa, który bez straty seta ograł Wanga Zeng Yi i Bartosza Sucha. – Taku pokazał dużą klasę. Jest to świetny zawodnik, o czym się dziś zresztą przekonaliśmy. Przed spotkaniem zakładaliśmy, że raczej trudno będzie ograć Japończyka – mówi Kamil Dziukiewicz, trener Kolpinga Frac.

Wysoką formę na początku sezonu prezentuje Lucjan Błaszczyk. W piątkowy wieczór 11-krotny indywidualny mistrz kraju pokonał w pojedynku otwarcia Bartosza Sucha 3:1, mocno przyczyniając się do triumfu zielonogórzan w Jarosławiu. Tym zwycięstwem Błaszczyk udowodnił, że nadal stać go na wygrywanie z najlepszymi zawodnikami w lidze, a wtorkowy dobry występ przeciwko Dekorglassowi nie był przypadkowy.

– Przed spotkaniem zakładaliśmy, że musimy wygrać pojedynki z Lucjanem Błaszczykiem i Miroslavem Horejsim. Niestety, udało się pokonać tylko tego drugiego. Trochę żałuję pierwszej gry Bartka Sucha. „Wszedł zestresowany” w ten mecz i to nam pokrzyżowało szyki – dodał Dziukiewicz.

Przy prowadzeniu gości 2:0 losy meczu starał się odwrócić jeszcze Robert Floras. Nowy nabytek jarosławian stoczył bardzo zacięty pojedynek z Miroslavem Horejsi, wygrywając po tie breaku 3:2. Jak się później okazało, triumf najmłodszego zawodnika w składzie zespołu Kamila Dziukiewicza nie pomógł gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa.

Po dwóch kolejkach zielonogórzanie dość nieoczekiwanie mają na swoim koncie pięć punktów. Dwa „oczka” mniej zgromadzili dotychczas zawodnicy Kolpinga Frac Jarosław.

Kolping Frac Jarosław – Palmiarnia Zielona Góra 1:3
Bartosz Such – Lucjan Błaszczyk 1:3 (9:11, 7:11, 13:11, 12:14)
Wang Zeng Yi – Taku Takakiwa 0:3 (9:11, 9:11, 7:11)
Robert Floras – Miroslav Horejsi 3:2 (12:14, 9:11, 12:10, 11:9, 11:9)
Bartosz Such – Taku Takakiwa 0:3 (7:11, 5:11, 3:11)

Mateusz Przybył

źródło: superliga.com.pl