LOTTO Superliga nabiera tempa. Do rozegrania zostały dwie kolejki sezonu zasadniczego. Znamy uczestników fazy play – off. Są to drużyny z: Jarosławia, Działdowa, Grodziska Mazowieckiego i Rzeszowa. Poznaliśmy też pierwszego spadkowicza jest Warta Kostrzyn/O, a drugim spadkowiczem będzie Białystok lub Bydgoszcz.

Nasza drużyna na przedostatnie spotkanie sezonu pojedzie do lidera PKS Kolping Frac Jarosław. W drużynie z podkarpacia występują: Chińczyk Ho Yingchao (który jeszcze nie przegrał pojedynku w lidze), Chorwat Tomislav Pucar, Anglik Paul Drinkhall oraz Patryk Zatówka. ZKS do Jarosławia uda się w składzie: Miroslav Horejsi, Łukasz Wachowiak, Kamil Nalepa( dzień po meczu zdaję maturę) lub Jakub Jankowski. Faworytem zdecydowanym tego spotkania będzie gospodarz wtorkowego spotkania. Drużyna z Jarosławia walczy, aby przed serią play-off być jak najwyżej w tabeli. Zielonogórzanie w tym sezonie zrealizowali cel jakim było utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki temu szansę na ogranie się z mocniejszymi rywalami dostają młodzi zawodnicy z drugiej drużyny wsparci doświadczonym Horejsim. Mecz w Jarosławiu rozegrany będzie 15.05. (wtorek) o godzinie 18.00. Relację z tego spotkania śledzić będzie można na stronie www.suprliga.com.pl lub w aplikacji mobilnej superligi.

Ostatnią kolejkę ZKS Palmiarnia rozegra we własnej hali z Morlinami Ostróda. Skład ZKS na ten mecz będzie następujący: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi, Łukasz Wachowiak, Kamil Nalepa, Jakub Jankowski. Morliny na ten mecz desygnują do składu: Czecha Dimitrija Prokopcova, Bartosza Sucha i Kacpra Petasia.W obwodzie jest jeszcze Kanadyjczyk Wang Zhen. Mecz ten będzie wyjątkowy, ponieważ po raz ostatni jako wyczynowy zawodnik zaprezentuje się kibicom kapitan ZKS Lucja Błaszczyk. Jak zapowiadał parem miesięcy temu po tym sezonie kończy zawodową karierę i zajmie się szkolenie zawodników ZKS.

Przypomnijmy że Lucek powrócił do zielonogórskiej drużyny w sezonie 2011/12 po 19 latach gry w lidze niemieckiej. W trakcie drugiej przygody w ZKS zdobył z nią dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski: srebrny w sezonie 2011/12 i brązowy w sezonie 2012/13. Był liderem nie tylko ZKS –u ale również czołową postacią ligi. Kolejnym zawodnikiem który rozegra ostatni mecz w barwach ZKS Palmiarni będzie Miroslav Horejsi. Czech z naszą drużyną związany jest od czterech sezonów. Przez te sezony Miros zdobył wiele ważnych punków które przekładały się na zwycięstwa drużyny.

Mecz z Morlinami Ostróda już 18.05 o godzinie 18.00 w hali sportowej WOSiR Drzonków. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego do hali, aby kibicować i podziękować drużynie za cały sezon, a Luckowi i Mirowi za lata gry w zielonogórskich barwach. Ten mecz śledzić będzie można na stronie www.suprliga.com.pl lub w aplikacji mobilnej superligi.

Dla kibiców przed ekranem transmisja internetowa na żywo na:

www.tvnowadzielnica.pl (live stream 1 i 2)