Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego (23 zawodników) uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 22-25 maja 2015 rozegrano 23 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło 593 zawodników z 13 krajów Europy (Belgia, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria, i Polska) reprezentujących 80 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 8 halach sportowych na blisko 200 stołach. W tym zacnym gronie znaleźli się zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków wsparci czołowymi zawodnikami z Kostrzyna, Lubska i Otynia. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się ośmioma medalami.

W turnieju indywidualnym elite- żaków Filip Krzywniak zajął III miejsce. Trzy medale w kategoriach juniorek wywalczyły: Dorota Mituta i Aleksandra Górna zdobył yzłoto w tutrnieju drużynowym, w turnieju indywidualnym Ola dołożyła jeszcze złoto, a Dorota brązowy medal.

Barbara Tatarewicz i Magdalena Truszkowska w kategorii młodziczek wywalczyły brązowy medal medal. W turnieju drużynowym kadetek Aleksandra Zapłata i Martyna Dawid zajęły II miejsce, a indywidualnie Ola wywalczyła brązowy medal. W turnieju drużynowym kadetów nasza drużyna w składzie Stanisław Aramowicz, Jakub Kowalczyk i Łukasz Pawlak wywalczyła medal brązowy.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Należy odnotować debiut na imprezie międzynarodowej Damiana Danowskiego i Błażeja Czerniachowskiego, którzy ambitnie walczyli w kategorii żaków.

Zadanie zostało współfinansowane przez Województwo Lubuskie „Lubuskie Warte Zachodu”

lubuskie-woj-logo

{sigallery}2015-05-hasselt{/sigallery}