Piękne krajobrazy Masywu Śnieżnika, plażowanie na kąpielisku „Zalew Stara Morawa”, dużo ruchu na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, gry i zabawy ruchowe, zajęcia artystyczne, gry planszowe, karaoke, bieg patrolowy i quiz wiedzy, zwiedzanie Twierdzy i Miasta Kłodzko, Kopalni Złoty Stok, zdobyte szczyty „Śnieżnik”, „Czarna Góra”, Trasa Trzy Doliny, wycieczki rowerowe, kręgielnia, ognisko, spływ pontonami(rafting) Przełomem Bardzkim – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-rekreacyjnego, organizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY w Stroniu Śląskim w dniach 30.07.-08.08.2021 roku. Nie zabrakło też elementów edukacyjno-historycznych, sprzątania pobliskiego parku, pogadanek nt. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza, kard. Stefana Wyszyńskiego i Konstytucji 3 Maja.

W obozie wzięło udział blisko 70 dzieci z terenu województwa lubuskiego, głównie z Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości oraz zawodnicy Kadry Wojewódzkiej(lubuskie) Juniorów, Kadetów i Młodzików w tenisie stołowym. Byli i starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie.

Największą popularnością cieszyła się gra w tenisa stołowego, piłkę nożną, pływanie. Mecze w tenisa stołowego oraz piłkę nożną dostarczały nam wiele emocji i podnosiły poziom adrenaliny. Dzięki licznym wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i okolice Stronia Śląskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych i sportowych(żużel, IO).

Nie można nie wspomnieć o naszej wspaniałej kadrze: EWA BIERNACKA, BOGDAN METRYKOWSKI, BARBARA KAPŁON, TOMASZ SROCZYŃSKI, MARTA SROCZYŃSKA, KRZYSZTOF STAMIROWSKI, ŁUKASZ DZIKOWSKI, ALICJA ŁEBEK, PAWEŁ SROCZYŃSKI, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu. Zobacz zdjęcia z obozu: https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg

Program obozu nie byłby tak bogaty, gdyby nie wsparcie MIASTA ZIELONEJ GÓRY oraz LUBUSKIEGO KURATORIUM OŚWIATY!!! – DZIĘKUJEMY!