Piękna, piaszczysta plaża, morskie fale, dużo ruchu na świeżym powietrzu, boiska sportowe, rejs statkiem, – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-rekreacyjnego, zorganizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY. Wzięło w nim udział 110 dzieci z terenu Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości.

Byli starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie. Pogoda, chociaż w kratkę, nie była przeszkodą dla prawdziwych sportowców. W słoneczne dni kąpaliśmy się w morzu i opalaliśmy na plaży. Nad bezpieczeństwem zażywających kąpieli czuwała oczywiście wykwalifikowana kadra ratownicza. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych. Największą popularnością cieszyła się gra w piłkę nożną i siatkówkę plażowa, a także pływanie, gry i zabawy w wodzie, tenis stołowy. Zdrowa rywalizacja widoczna była również w różnego rodzaju konkursach i zabawach toczonych pomiędzy uczestnikami obozu, takich jak: „Karaoke”, „Bieg Patrolowy”, Dyskoteka”, czy też „Park linowy”. Były warsztaty artystyczne oraz wycieczka rowerowa. Dzięki licznym wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i port w Jastrzębiej Górze i Władysławowie. Obozowicze odbyli również rejs statkiem z Gdyni na Hel, byli w Fokarium na Helu, zwiedzili Muzeum – ORP Błyskawica, Ocean Park, Muzeum Woskowe. Dzieci bardzo chętnie i ambitnie rywalizowały ze swoimi rówieśnikami we wszystkich przygotowanych konkurencjach. Wieczorami nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych(na dużym ekranie) oraz meczy żużlowych. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcie oraz worek-plecak z logo Miasta Zielona Góra i ZKS-u.

Serdecznie dziękujemy URZĘDOWI MIASTA ZIELONA GÓRA, który dofinansował nasz wyjazd. Nie można nie wspomnieć o naszej wspaniałej kadrze: BIERNACKA EWA, KAPŁON BARBARA, BERUS SYLWIA, MARCINIAK KATARZYNA, SROCZYŃŚKI KAMIL, DZIKOWSKI ŁUKASZ, PRZĄDKA PAULINA, KARAŚKIEWICZ MAŁGORZATA, MITUTA MARZENA, STAMIROWSKI KRZYSZTOF, , BOGDAN METRYKOWSKI oraz TOMASZ SROCZYŃSKI, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu.

SKŁADAMY RÓWNIEŻ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA  PANI JOLANCIE SZLACHETCE – DYREKTOR ZE nr 4 w ZIELONEJ GÓRZE ZA POMOC PRZY ORGANIZACJI WYJAZDU.

Tych wszystkich, którzy chcą się przekonać o tym, że rzeczywiście było wyjątkowo, zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznym obozie.

Zdjęcia z obozu dostępne na: https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg