Na obiektach Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze  Zielonogórski Klub Sportowy  w dniach 19-28.08.2022 r. zorganizował obóz sportowo – wypoczynkowy. Walorem obozu były liczne wycieczki, które przybliżyły dzieciom historię woj. Lubuskiego, Zielonej Góry oraz jego znaczenie w rozwoju politycznym, społecznym i gospodarczym kraju.W pełni zrealizowane zostały: wycieczki do  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Palmiarnii Zielona Góra. Dzięki wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i okolice Zielonej Góry.   Dzieci korzystały codziennie z  kompleksu basenów, strzelnicy, placu zabaw Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Dzieci były również na basenie Centrum Rekreacyjno Sportowego w Zielonej Górze oraz na kręgielni Bowling Club w Zielonej Górze. 

Uczestnicy obozu poprzez udział w zajęciach sportowych mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności gry w tenisa stołowego, ale przede wszystkim możliwość spotkania  z Olimpijczykami: z Lucjanem Błaszczykiem(czterokrotny Olimpijczyk), Piotrem Grudniem. Na koniec obozu dzieci wzięły udział w turnieju tenisa stołowego organizowanym na obiektach WOSiR w Drzonkowie. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych oraz konkursów wiedzy, pogadanek na temat. patronów 2022 r. ustanowionych przez Sejm RP: Marię Grzegorzewską, Marię Konopnicką, Ignacego Łukasiewicza, Józefa Mackiewicza, Wandę Rutkiewicz, Józefa Wybickiego, pogadanki promujące i wzmacniające zdrowie oraz na utrwalenie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej . Największą popularnością cieszyła się gra w tenisa stołowego, piłkę nożną oraz pływanie.  Dodatkowymi atrakcjami był udział w „Dniach Raculi” oraz w Dożynkach Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra – obejrzenie koncertu zespołu BAJM. W obozie wzięło udział 40 dzieci z terenu Województwa Lubuskiego, głównie z Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości. Uczestnicy mieli zapewnione pełne wyżywienie składające się z czterech posiłków.

Na zakończenie obozu odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku. Każdy uczestnik otrzymał upominek/nagrodę za uczestnictwo w różnych konkursach, turniejach oraz za sam udział w obozie. Uczestnicy obozu zostali poinformowani o wsparciu finansowym obozu przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

Zdjęcia można zobacz zdjęcia z obozu: https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg