W Metz (15-19.02.2017) odbył się Puchar Świata Juniorów i Kadetów. W imprezie udział wzięło 9 reprezentantów Polski, w tym sześciu z Drzonkowa: Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Szymon Najder, Jakub Jankowski, Jakub Krzywniak i Andrzej Kopecki.

Galeria zdjęć…

Najlepiej z całego zespołu spisali się Samuel Kulczycki(Olimpia-Unia Grudziądz) indywidualnie zajął 5 miejsce w kadetach, a w parze z Maciejem Kubikiem(Hals Warszawa), w grze deblowej zajęli I miejsce. Poziom zawodów niesamowicie wysoki. Do Metz zjechały reprezentacje 26 państw: Honk Kongu, Singapuru, Japonii, Węgier, Belgii, Czech, Słowacji, Irlandii, Luksemburga, Danii, Armenii, Azerbejdżanu, Szwajcarii, Turcji, USA, Tunezji, Rumuni, Litwy, Holandii, Portugalii, Peru, Anglii, Kanady, Indii, gospodarze Francja oraz Polska. W rywalizacji udział wzięło 215 uczestników. Zawody trwały 5 dni, osobno turniej indywidualny kadetów, juniorów, kadetek i juniorek, gry podwójne oraz turniej drużynowy.

W tej ścisłej światowej czołówce znaleźli się nasi pingpongiści z ZKS-u. Gratulujemy kwalifikacji na ten turniej. Liczymy, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało w przyszłości. Warto również odnotować, że spaliśmy w pobliżu domu Roberta Schumana, twórcy hymnu Unii Europejskiej „Ody do Radości..”, zwiedziliśmy starówkę i katedrę,w Metz.

Dziękujemy Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze Pani Jolancie Szlachetce za umożliwienie startu uczniom szkoły z Drzonkowa w zawodach we Francji oraz Panu Markowi Lemańskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu oraz opiekę podczas zawodów.

Szczegółowe wyniki…