Już 13 września 2020 roku, w 21 miastach Polski rozlegać się będą dźwięki odbijanych piłeczek pingpongowych. Wszystko za sprawą Narodowego Dnia Tenisa Stołowego – ogólnopolskiego święta wszystkich miłośników dyscypliny i okazji dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku. Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurują sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.

Przez 3 ostatnie lata, we wrześniu w Warszawie, na największym stadionie naszego kraju, Polski Związek Tenisa Stołowego organizował wydarzenie o nazwie „Pingpongowy PGE Narodowy”. Na jeden dzień PGE Narodowy stawał się bijącym sercem polskiego tenisa stołowego. Do Warszawy przyjeżdżały tysiące miłośników pingponga z całego kraju, aby w rodzinnej atmosferze, spotkać się przy stołach i uczestniczyć w amatorskich turniejach, zobaczyć najlepszych zawodników z kraju i zagranicy oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 12.000 osób.

Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się do popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego czekają takie atrakcje jak: amatorskie turnieje tenisa stołowego, spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, mecze pokazowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami i wiele innych. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego jest bezpłatny.

W Zielonej Górze Narodowy Dzień Tenisa Stołowego obchodzony będzie na hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10.00.

9.00 – 10.00 – przyjmowanie zgłoszeń do turnieju

10.00 – oficjalne rozpoczęcie Narodowego Dnia Tenisa Stołowego

10.15 – 10.45 „Gra pokazowa Lucjana Błaszczyka”

10.45 – rozpoczęcie turnieju VIP

10.45 – 15.00 – turnieje indywidualne młodzieży + open

9.00 – 15.00 – warsztaty tenisa stołowego z trenerami ZKS-u

9.00 – 15.00 – możliwość gry na robocie do tenisa stołowego

9.00 – 15.00 możliwość gry na stołach średnich i małych

12.00-15.00 – wydawanie obiadów

11.00 – 15.00 – konkursy wiedzy o tenisie stołowym w Polsce i na świecie

11.00 – 15.00 – konkursy sprawnościowe tenisa stołowego

15.00 – uroczysta dekoracja i zakończenie

Szczegółowa lista wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego wraz z ich harmonogramami, dostępna jest na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego – www.pzts.pl.