27 października br. zielonogórskich sympatyków tenisa stołowego czeka nie lada gratka. W meczu Superligi Wschodzący Białystok w barwach ZKS Palmiarni Zielona Góra wystąpi Jorgen Persson.

Przeciwnikiem zielonogórzan w tym meczu będzie beniaminek Superligi LKS Odra Metraco Miękinia. Gospodarze po dwóch kolejnych porażkach (z Grodziskiem 1:3 i z Grudziądzem1:3) będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Warunki do tego będą sprzyjające. Po pierwsze będą grali we własnej hali przed własną liczną publicznością, po drugie Odra jeszcze nie wygrała w tym sezonie meczu w Superlidze i po trzecie, być może najważniejsze, w tym meczu wystąpią z legendą światowego tenisa Jorgenem Perssonem.

Szwed w swojej bogatej kolekcji sukcesów ma tytuł indywidualnego Mistrza Świata i Europy oraz wiele medali MŚ i ME. Pokaz umiejętności Perssona mogliśmy podziwiać w zeszłym sezonie, kiedy przyczynił do pozostania ZKS Palmiarni w elicie. Oprócz Perssona skład zielonogórzan uzupełnią będący w wybornej formie na początku sezonu Lucjan Błaszczyk oraz, szukający odpowiedniej dyspozycji, Miroslaw Horejsi.

Odra w tym sezonie jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa, ale nie można jej lekceważyć. Dwa mecze przegrała minimalnie po 2:3 (Grodzisk, Rzeszów). W swoim składzie ma Piotra Chodorskiego, który gdyby nie kontuzje pewnie byłby czołowym zawodnikiem w kraju, oraz młodych i ambitnych Michała Bańkosza i Nestora Wasylkowskiego. W składzie jest jeszcze Chińczyk Zhou Yu lecz w tym sezonie jeszcze nie wystąpił w żadnym meczu Odry i trudno przewidzieć czy przyjedzie do Zielonej Góry.

Faworytem spotkania będą niewątpliwie gospodarze, którzy plasują się na szóstym miejscu w tabeli z 5 pkt. na koncie. Goście z kolei zamykają ligową tabelę z 2 pkt. na koncie. Odra na pewno będzie walczyć o każdy punkt, gdyż ich sytuacja w tabeli nie jest najlepsza. W tym meczu spotka się doświadczenie i rutyna po stronie ZKS-u z młodzieńczą fantazją zawodników Odry.

Mecz ZKS Palmiarnia – LKS Odra Metraco rozegrany zostanie 27 października o godzinie 18:00 w hali Centrum Rekreacyjno Sportowym w Zielonej Górze. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.
Kolejnym meczem, w którym wystąpi Jorgen Persson, będzie wyjazdowe spotkanie z KU AZS Politechnika Rzeszów. Ten mecz zostanie rozegrany 31 października w Rzeszowie.