Po trzytygodniowej przerwie spowodowanej turniejami World Tour do stołów wracają tenisiści stołowi Superligi. Zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe z wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

W pierwszym meczu, który odbył się jesienią, ZKS uległ we własnej hali Bogorii 1:3. Jedyny punkt wywalczył wtedy Lucjan Błaszczyk pokonując Jakuba Kosowskiego 3:0. W tamtym meczu zielonogórzanie wystąpili bez Taku Takakiwy, a goście w najmocniejszym składzie z Oh Sang Eunem na czele. Mam nadzieję, że ten mecz będzie wyglądał inaczej niż pierwsze starcie tych drużyn. Po pierwsze, w barwach ZKS-u wystąpi Takakiwa, po drugie, nasi i Lucek walczą o przełamanie serii porażek. Wydaje się, że zespół z Grodziska Mazowieckiego nie jest ostatnio w najwyższej formie. Przyczyną mogą być kłopoty kadrowe. Operacji biodra poddał się Paweł Fertikowski i w tym sezonie nie wystąpi już przy stole. W pierwszych meczach rundy rewanżowej nie mogli wystąpić Koreańczycy Oh i Youngsik, a Jakub Kosowski spisuje się poniżej oczekiwań. Najlepiej prezentuje się Daniel Górak. ZKS Palmiarnia zagra w optymalnym składzie i już, co niektórzy, ostrzą sobie zęby na pojedynki Taku z Danielem Górakiem i być może, z którymś z Koreańczyków. Miejmy nadzieję, że Błaszczyk powróci na zwycięską drogę i pociągnie drużynę do zwycięstwa. W ostatnich meczach dobrą i równą formę prezentował Miro Horejsji. Przed wtorkowym pojedynkiem gospodarze meczu zajmują 5 miejsce w tabeli z 25 punktami, a goście 9 miejsce z 15 punktami. Typowanie faworyta tego spotkania jest bardzo trudne. Wiemy, że Palmiarnia zagra w optymalnym składzie, a Bogoria? Jest szansa, że wystąpi któryś z Koreańczyków, gdyż przebywają oni w Berlinie na turnieju World Tour German Open. Moim zdaniem, przy udziale Oha lub Yangsika faworytem będzie zespół z Mazowsza. Zielonogórska drużyna na pewno nie stoi na straconej pozycji i wierzę, że wywiezie chociaż punkt z Grodziska Mazowieckiego.

Spotkanie zostanie rozegrane 2 lutego o godzinie 18. Mecz ten będzie transmitowany przez stację Sport Klub i na oficjalnej stronie internetowej Superligi www.superliga.com.pl