1 września br. rozpocznie się kolejny sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Dla Zielonogórskiego Klubu Sportowego rozpoczyna się 31 sezon bez spadku w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Skład został drastycznie przebudowany. Z najstarszej drużyny stała się najmłodszą. Jak wiemy po sezonie 2017/18 z klubu odeszli: Mirosłav Horejsi i Taku Takakiwa, a na zawodniczą emeryturę przeszli Jorgen Persson i Lucjan Błaszczyk, który został trenerem zielonogórzan. ZKS w sezonie 2018/19 postawił na młodzież i szkolenie. Liderem będzie 19 – letni Kamil Nalepa, a skład uzupełnią 18 – latek Łukasz Wachowiak i reprezentant Austrii 17 – letni Maciej Kołodziejczyk. Wobec składów jakimi dysponują drużyny Lotto Superligi, zielonogórzanie wymieniani są w gronie drużyn do spadku, obok Ostródy i Grudziądza, które również mają na celu szkolenie młodzieży, a nie wydawanie pieniędzy na obcokrajowców. W tym sezonie w Lotto Superlidze wystąpi 34 zawodników zagranicznych, w tym 19 Azjatów. W ZKS jest też jeden zawodnik z Hong Kongu NG Pak Nam, ale jak zdradził nam trener ZKS –u Lucjan Błaszczyk, nie będą korzystać z jego usług.

Pierwszy sprawdzian dla drużyny już 1 września, gdyż we własnej hali podejmą 3S Polonię Bytom. Drużyna ze Śląska, która od lat plasuje się w górnej części tabeli, ma w tym sezonie w składzie: reprezentanta Czech Antonia Gawlasa i doskonale znanych w Zielonej Górze Roberta Florasa i Mateusza Gołębiowskiego. Jak powiedział nam w wywiadzie Błaszczyk drużyna ZKS w pierwszej części sezonu może płacić frycowe, ale dzięki ciężkiej pracy będzie ją stać na sprawienie niespodzianki w lidze.

{soundcloud}https://soundcloud.com/pawe-rebelski/lucek{/soundcloud}

Mecz ZKS Palmiarnia – 3S Polonia Bytom zostanie rozegrany 1 września o godzinie 18.00 w hali sportowej WOSiR Drzonków. Wszystkich kibiców tenisa stołowego serdecznie zapraszamy na to spotkanie.