W poniedziałek 10 listopada br. do hali CRS w Zielonej Górze przyjechał aktualny drużynowy Mistrz Polski w tenisie stołowym Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Skład drużyny gości to starzy znajomi. Daniel Górak, Robert Floras, Paweł Fertikowski i trener Tomasz Redzimski w przeszłości reprezentowali barwy klubu z Zielonej Góry.

W pierwszej grze do stołu podeszli Mirosław Horejsi i Robert Floras. Pierwszego seta Floras rozpoczął od prowadzenia 6:0 i do końca seta kontrolował jego przebieg. Drugi set to walka punkt za punkt oraz wiele widowiskowych akcji. Tego seta wygrał Horejsi 11:9. Trzecia i czwarta partia pojedynku były kontrolowane przez Florasa, który triumfował dwa razy 11:5. Wygrywając z Horejsi w stosunku 3:1 wyprowadził Bogorię na prowadzenie 1:0. W drugim pojedynku zmierzyli się kapitanowie drużyn: Lucjan Błaszczyk po stronie ZKS-u i Daniel Górak po stronie Bogorii. Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Zawodnicy próbowali narzucić swój styl gry, szybko atakować od pierwszej piłki. W końcówkach obu setów więcej szczęścia miał Górak i wygrał dwa pierwsze sety w stosunku 11:8. Trzeci set to bardzo dobra gra Lucka. Szybkie ataki, widowiskowe kontra top-spiny i szybkie prowadzenie 10:4. Zawodnik gości próbował gonić, ale Lucjan nie dał wydrzeć sobie tego seta i wygrał 11:7. Czwarty set był najbardziej zacięty. Zawodnicy od początku dążyli do przejęcia inicjatywy, zaczynali swój atak już od odbioru serwisu przeciwnika. Błaszczyk wyszedł na prowadzenie 10:8 i miał swój serwis, jednak agresywny odbiór Góraka doprowadził do gry na przewagi. Ten set padł łupem Góraka 16:14 i tym samy pokonał Błaszczyka 3:1, a goście prowadzili już 2:0. Do trzeciego meczu i jak się później okazało ostatniego wyszli 15- letni zawodnik ZKS-u Kamil Nalepa i doświadczony w ligowych bojach Paweł Fertikowski. W tym pojedynku Kamil pokazał kilka bardzo dobrych zagrań, jednak na Fertikowskiego było to za mało Zawodnik gości w pełni kontrolował przebieg tego pojedynku triumfując odpowiednio 11:6, 11:9, 11:7 i stawiając przysłowiową „kropkę nad i”. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego zdobyła trzy duże punkty meczowe i umocniła się na pozycji lidera po sześciu kolejkach. ZKS jest na ostatnim miejscu w tabeli i wciąż czeka na pierwsze drużynowe zwycięstwo w tym sezonie.

Następny mecz zawodnicy z Zielonej Góry rozegrają 18 listopada w Jarosławiu.

Już teraz zapraszamy na mecz w Zielonej Górze, 26 listopada ZKS Palmiarnia podejmie Coks TTS Polonia Bytom. W składzie gospodarzy zadebiutuje legenda światowego tenisa stołowego Jorgen Person. Sponsorem tego wydarzenia jest firma cinkciarz.pl.