Nieoczekiwanym wynikiem zakończyło się spotkanie 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi mężczyzn w Zielonej Górze. ZKS Palmiarnia pokonała 3:0 aktualnych mistrzów Polski z Grudziądza.

Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu poniedziałkowego meczu w Zielonej Górze. Ku uciesze wszystkich miejscowych kibiców, na hali pojawił się Japończyk – Taku Takakiwa i fenomenalnie otworzył całe spotkanie. Nowy zawodnik ZKS Palmiarni pokonał bez straty seta reprezentanta Ukrainy – Yaroslava Zhmudenkę.

W drugim pojedynku zobaczyliśmy Miroslava Horejsiego i Wang Yanga. Teoretycznie faworytem tego spotkania był podopieczny Piotra Szafranka z Grudziądza. Kolejne piłki i sety pokazały jednak, że niespodzianka wisi w powietrzu. Tak też się stało, bo po pięciu setach równej gry, lepszy okazał się gracz gospodarzy. Miroslav Horejsi, po bardzo dobrej grze pokonał 3:2 reprezentanta Słowacji Wang Yanga.

Trzeci pojedynek był już tylko formalnością, bo Lucjanowi Błaszczykowi przyszło się zmierzyć z debiutującym w rozgrywkach Superligi – Samuelem Kulczyckim. Wielokrotny indywidualny mistrz Polski dał młodszemu tenisisiście dobrą lekcję gry w tenisa stołowego, wygrywając 3:0. Dzięki temu przypieczętował nispodziewany triumf Palmiarni nad Olimpią-Unią Grudziądz 3:0.

ZKS Palmiarnia dopisała na konto trzy punkty i mając ich aktualnie 20. zajmuje bezpiecznie 7. miejsce, ale Olimpia-Unia, z 40 punktami na koncie, wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem tabeli.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Olimpia-Unia 3:0
Taku Takakiwa 3 – 0 Yaroslav Zhmudenko (12:10, 13:11, 11:8)
Miroslav Horejsi 3 – 2 Wang Yang (6:11, 11:9, 11:8, 9:11, 13:11)
Lucjan Błaszczyk 3 – 0 Samuel Kulczycki (11:2, 11:1, 11:7)

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć

źródlo: superliga.com.pl