IX-ta edycja Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego – MINI DRZONKÓW CUP 2020 za nami. W dniach 27-30.08.2020 na obiektach WOSiR w Drzonkowie rozegrano setki pojedynków. Ze względu na covid-19 frekwencja była niższa niż w latach poprzednich, ale blisko 200 uczestników wzięło udział w turnieju.

W czwartek, w turnieju deblowym w godz.20.00-24.00 uczestniczyło 40 par męskich i 8 par damskich. Od piątku do soboty rozgrywane były turnieje drużynowe i indywidualne. 150  uczestników z Niemiec i z Polski. Konkurencje singla i drużyny rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych: ŻAKÓW, MŁODZIKÓW, KADETÓW, JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW – osobno dziewczęta i chłopcy. W piątek w godz. 20.00-23.00 odbył się turniej indywidualny seniorów( trenerów, opiekunów).

W niedzielę rozegrano jeszcze jeden turniej OPEN.

Cztery dni prawdziwego FESTIWALU TENISA STOŁOWEGO w ZIELONEJ GÓRZE. Turniej pod patronatem naszego olimpijczyka Lucjana Błaszczyka.

W ramach MINI DRZONKÓW CUP 2020 rozgrywany był POLSKO NIEMIECKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Projekt finansowany przez Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr. Uczestnikami tego wydarzenia było 30 zawodników z Niemiec – Automation Cottbus(Neuzelle, Frauendorf) oraz 30 zawodników z Polski – ZKS Palmiarnia, KS Bocian Słońsk, Spartakus Otyń.

Uczestnicy tego turnieju również zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

Każdy z zawodników rozegrał blisko 20 pojedynków. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Zawodnicy, deble, drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę TIBHAR, Podziękowania należą się dla SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO, który wsparł imprezę,  MIASTA ZIELONA GÓRA – projekt”Moim hobby jest sport”. Organizacyjnie turniej przeszedł bardzo sprawnie, przy zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa(dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury, maseczki). Dziękujemy Dyrektorowi WOSiR – Bogusławowi Sułkowskiemu i pracownikom ośrodka, za współpracę i pomoc przy organizacji tego turnieju. Warunki bazowe WOSiR w Drzonkowie są jednym z najlepszych w kraju, a może i w Europie. Dziękujemy sędziom: głównemu – Bartoszowi Bartkowiczowi oraz zastępcom dzięki nim tak sprawnie turniej się odbył. Dziękujemy wolontariuszom – ich praca była nieoceniona. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację MINI DRZONKÓW CUP 2020. Wszyscy uczestnicy wyjeżdżając, mówili do zobaczenia za rok – co najlepiej świadczy, że turniej należy uznać za bardzo udany.

Szczegółowe wyniki poniżej: