– Najtrudniejszy był mecz ćwierćfinałowy z kolegą klubowym Mateuszem Żelengowskim – mówi Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra), potrójny złoty medalista Mistrzostw Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku.

Przed rokiem w MP Kadetów w Bilczy Mateusz Zalewski zajął 3 miejsce w singlu. Po czterech zwycięskich pojedynkach, w półfinale przegrał z Dawidem Kosmalem (UKS Plomień Limanowa) 0:4. Złoto zdobył Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Maz.).

Tym razem Mateusz Zalewski był rozstawiony z nr 1. Kolejno pokonał Mikołaja Nawrota i Mikołaja Giereło po 4:0, Filipa Derenia 4:1 i Mateusza Żelengowskiego 4:2. W półfinale wygrał z Jackiem Mitasem 4:0, a w finale z Miłoszem Sawczakiem 4:1.

– Wiele razy grałem z Mateuszem Żelengowskim i bardzo dobrze znamy swoje mocne i słabe strony. Cały mecz był bardzo wyrównany. To był najtrudniejszy mecz singlu. W półfinale zagrałem z Jackiem Mitasem, który był w bardzo dobrej formie przez cały turniej i ograł po drodze Dawida Michnę oraz Alana Kulczyckiego. Zwyciężyłem 4:0, ale każdy z setów był bardzo wyrównany i zadecydowały końcówki – powiedział zawodnik pochodzący z Serocka.

Finałowym przeciwnikiem Mateusza Zalewskiego był jego partner deblowy Miłosz Sawczak (KS Bronowianka Kraków). O złoto w grze podwójnej pokonali duet Bartłomiej Skórko/Dawid Michna (JKTS Jastrzębie-Zdrój/UKS Lis Sierakowice) 3:0, a w najbardziej prestiżowej konkurencji stanęli po przeciwnych stronach stołu.

– W finale singla zagrałem bardzo dobrze i praktycznie cały mecz to ja prowadziłem grę – dodał 14-letni Mateusz Zalewski (ur. 20 listopada 2005 roku), który grał już m.in. w World Cadet Challenge – nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Kadetów we Władysławowie.

W tym sezonie Mateusz Zalewski na co dzień występuje w Palmiarni Zielona Góra w Lotto Superlidze.

W MP Kadetów zabrakło broniącego tytułu Miłosza Redzimskiego (2006), który przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów, a także gra w Lotto Superlidze w Dartomie Bogorii.

Mateusz Zalewski trzecie złoto wywalczył w mikście razem z Anną Brzyską z PKS Kolping Jarosław.

Źródło: www.pzts.pl