W Sulechowie (26.09.) odbył się pierwszy wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków i skrzatów w tenisie stołowym. Na zawody stawiliśmy się w składzie: Hanna Gonciarz, Aleksander Effenberg (oboje debiut na wojewódzkim turnieju), Gosia Jasińska, Jaś Sroczyński, Wiktoria Sroczyńska, Helena Puławska, Amelia Puławska, Kaja Zawadka, Kuba Błaszczyk, Emil Twarowski, Natan Kania oraz kadra trenerska: Paulina Nowacka i Łukasz Dzikowski.

Nasi zawodnicy ponownie dali nam powody do dumy i zajęli czołowe miejsca w turnieju. Jan Sroczyński zajął trzecie miejsce w kategorii żaków (na 26 uczestników) i drugie miejsce skrzatach (13 uczestników), przegrywając w finale z kolegą klubowym Kubą Błaszczykiem. Trzecie miejsce zajął również nasz reprezentant Natan Kania, a czwarte miejsce Aleksander Effenberg. W kategorii skrzatek bezkonkurencyjna okazała się nasza reprezentantka Gosia Jasińska, która okazała się najlepsza spośród ośmiu uczestniczek. Na 20 żaczek trzecie miejsce zajęła Wiktoria Sroczyńska, a czwarte miejsce Amelia Puławska.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy bardzo udanego turnieju i życzymy dalszych sukcesów. Limit imienny PZTS na I Grand Prix Polski Żaczek posiada Barbara Jasińska