Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego (w tym zawodnicy ZKS Drzonków) uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 17-22.05.2018 rozegrano 26 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło blisko 600 zawodników z 13 krajów Europy (Belgia, Chiny, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria, i Polska) reprezentujących 76 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 6 halach sportowych na blisko 180 stołach. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się 10 medalami.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo w klasyfikacji klubów/regionów/reprezentacji II miejsce wywalczyła reprezentacja WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Zdjęcia…

Wyniki:
B-Girls Elite (drużyna)

2 m-ce Gabriela Sokołowska, Julia Sobolska, Julia Libelt

C-Girls Elite (drużyna)

2 m-ce Paulina Pręda, Ewa Krakowiak

C-Boys Elite (single)

1 m-ce Patryk Dziuba

D-Boys Elite (single)

3-4 Igor Franc

D-Boys Elite (drużyny)

2 Mateusz Żelengowski, Igor Franc, Damian Gruszka

B-Girls (drużyna)

2 Wiktoria Borowiecka, Oliwia Krzywiecka

C-Girls (single)

3-4 Oliwia Krzywiecka

C-Boys (single)

1 Michał Kuźbiński

C-Boys (drużyna)

1 Patryk Dziuba, Michał Kuźbiński, Konrad Zawadzki

D-Boys

3-4 Franciszek Papież