To sytuacja bez precedensu w polskim tenisie stołowym. Od nowego sezonu,  Jörgen Persson, legendarny szwedzki tenisista, mistrz świata z 1991 roku i była „jedynka” w rankingu ITTF zagra w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego. Będzie bronił barw ZKS Zielona Góra.

 

Jak starzy znajomi

W Zielonej Górze gra inna legenda tenisa stołowego, wielokrotny mistrz Polski  i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników – Lucjan Błaszczyk. To właśnie w jego głowie urodził się pomysł, żeby Persson wzmocnił zespół w nadchodzącym sezonie. „Przez dwa miesiące graliśmy 7 turniejów w Niemczech. Robiliśmy z Jörgenem tzw. „pokazówki”, pogadaliśmy i udało się” tak proces negocjacji relacjonuje Błaszczyk.

Persson nie będzie występował we wszystkich spotkaniach zielonogórzan. Jako legenda tenisa stołowego zobowiązany jest min. kilkoma projektami w Chinach. To jak widowiskowa może być gra nowego zawodnika ZKS Palmiarni Zielona Góra przekonali się wszyscy widzowie Grubba Polish Champions. Szwed dotarł do finału, gdzie zagrał z Jean-Michelem Saivem.

Okienko pełne hitów

Kamil NalepaTransfer byłego mistrza świata i 7 krotnego uczestnika igrzysk olimpijskich to nie jedyny hit tego okienka. Kluby zadbały o to by w tym sezonie widzowie oglądali tenis stołowy na najwyższym poziomie. Liga z roku na rok jest coraz bardziej wymagająca i nawet z Perssonem w składzie, zielonogórzanie nie mogą być pewni zwycięstwa w żadnym pojedynku. Obok Błaszczyka i Perssona w nadchodzącym sezonie ZKS reprezentować będzie doświadczony Czech Miroslav Horejsi i utalentowany kadet Kamil Nalepa, który dzisiaj zagra w finale Mistrzowstw Europy Juniorów i Kadetów we Włoszech Ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do rozwoju niż trening obok takich osobistości.

{youtube}qW5cOOTuiKk{/youtube}

{youtube}wi55ant1hug{/youtube}

{youtube}kGGWKa_7OEc{/youtube}