Już w najbliższy piątek 24 marca zielonogórzanie rozegrają kolejny mecz w Lotto Superlidze. Tym razem wybiorą się do Torunia na spotkanie z KST Energą Manekin. Pojedynek będzie miał bardzo duże znaczenie dla układu w dolnej części tabeli.

Po 15 kolejkach gospodarze są na ostatnim miejscu z 14 punktami, a goście zajmują 9 miejsce z 19 punktami. W pierwszym meczu tych drużyn na początku września torunianie wygrali w Grodzie Bachusa 3:2. W poprzedniej kolejce obie drużyny zanotowały porażki. Energa z Jarosławiem 0:3, a ZKS z Bogorią 1:3. Mimo ostatniej porażki to ZKS lepiej rozpoczął rundę rewanżową. Dotychczas w 4 kolejkach zdobył 7 punktów przy 3 punktach Energii. W tym sezonie w barwach ekipy z Torunia wystąpiło czterech graczy: Cazuo Matsumoto, który jest liderem drużyny i zarazem trenerem, Czech Pavel Sirucek oraz Polacy Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski. Do Grodu Kopernika nasza drużyna uda się w pełnym składzie: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi i Taku Takakiwa. Obecność Takakiwy nie powinna nikogo dziwić, gdyż w najbliższych kolejkach ZKS za rywali będzie miał bezpośrednich przeciwników z dołu tabeli i dlatego zdecydowano się na ściągnięcie na najbliższe mecze Japończyka. Faworytem tego spotkania będzie zielonogórska drużyna, która prezentuje bardziej wyrównaną formę w rozgrywkach Superligi i w dodatku wystąpi w najmocniejszym składzie.

Mecz odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 18.00 w Toruniu. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna na stronie internetowej www.superliga.com.pl