Rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego znacznie przyspieszyły i już w piątek 31 marca zostanie rozegrana 17 kolejka. A w niej zielonogórzanie pojadą na daleki wyjazd do Jarosławia.

Zespół z Podkarpacia to sąsiad z tabeli. Jak do tej pory Jarosławianie zdobyli 20 punktów i zajmują 10 miejsce w tabeli, ostatnie bezpieczne przed spadkiem. Palmiarnia na swoim koncie ma 22 punkty i plasuje się oczko wyżej niż piątkowy rywal. W tym sezonie zespół Kolpingu reprezentowało trzech zawodników: Brazylijczyk Gustavo Tsuboi lider drużyny i jedyny zawodnik zespołu, który ma dodatni bilans w tym sezonie, Ukrainiec z Czeskim paszportem Dimitrij Prokopcov oraz jedyny Polak Jakub Kosowski. ZKS wystąpi w takim samym składzie jak w poprzedniej kolejce w Toruniu z Taku Takakiwą, Lucjanem Błaszczykiem i Miroslavem Horejsi. Zwycięzca piątkowego meczu może na dobre oderwać się od strefy spadkowej, gdyż przewaga punktowa może wzrosnąć do 7-8 punktów i wtedy spokojniej można będzie patrzeć na następne mecze i łatwiej o kolejne punkty. Obie drużyny w poprzedniej kolejce wygrały po 3:0, Jarosław z Lęborkiem, a Zielona Góra w Toruniu. W pierwszym meczu tych drużyn górą był ZKS, który wygrał w Drzonkowskiej hali 3:2. Zespoły zagrały w takich samych składach jak wystąpią w piątkowy wieczór i o wyniku meczu może zdecydować dyspozycja dnia zawodników. Szanse drużyn oceniam pół na pół. U gospodarzy formą imponuje Prokopcov, a u gości Horejsi.

Mecz zostanie rozegrany 31 marca o godzinie 18.oo. Zapraszamy do śledzenia transmisji na stronie internetowej www.superliga.com.pl