W dniach 27-31.05.2015 w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie odbył się Puchar Świata Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. W imprezie uczestniczyli zawodnicy ZKS-u Kamil Nalepa w juniorach i Łukasz Wachowiak w kadetach. Do Władysławowa zjechali najlepsi zawodnicy z Europy oraz mocne reprezentacje Japoni i Korei Południowej. Nasi zawodnicy odnieśli kilka cennych zwycięstw nad wyżej notowanymi rywalami, ale nie zdołali przedrzeć się do strefy medalowej. W turnieju startowało blisko 350 zawodników.

Kamil Nalepa w turnieju indywidualnym w eliminacjach grupowych odniósł 3 zwycięstwa 3-0 z Jakubem Nemeckiem (Czechy), Heorhi Kunats (Białoruś) i Diko Dalibor (Słowacja) i zakwalifikował się do turnieju głównego. W pierwszej rundzie Kamil zwyciężył 4-3 Gerrit Engemana (Niemcy), w rundzie drugiej po wyrównanej grze przegrał z reprezentantem Korei Południowej Lee Jangmok 1-4. W turnieju deblowym Kamil Nalepa wraz z Markiem Badowskim, przegrali w II rundzie z parą ASAZU Aoto JPN / HUANG Chien-Tu TPE 0-3. W turnieju drużynowym Kamil wystąpił w drużynie Polska B wraz z Adrianem Dugielem i Tomaszem Tomaszukiem. W eliminacjach grupowych nasza drużyna zwyciężyłw Węgry 3-1, Dania B 3-0 i przegrali z reprezentacją Rosji 0-3, zajmując w grupie II miejsce i awansując do 1/8 turnieju głównego, gdzie spotkali się z drużyną Japonii. Po bardzo wyrównanej grze nasi reprezentanci ulegli Japończykom 2-3.

W turnieju kadetów Łukasz Wachowiak indywidualnie nie przebił się przez sito kwalifikacji, zajmując w grupie III miejsce/Łukasz zwyciężył Maksima Grebnev (Rosja) 3-2, PROMBERGER Jonas (Austria) i uległ STUMPER Kay (Niemcy). W turnieju deblowym Łukasz grał w parze z Samuelem Kulczyckim. W I rundzie turnieju zwyciężyli 3-1 debel KOLDAS Tomas CZE / PRUSA David CZE . Następnie przegrali 1-3 z reprezentatami Japonii Uda Yukija/Harimoto Tomokazo. W turnieju drużynowym nasza drużyna uległa reprezentacji Anglii 2-3 i Rosji 1-3 i odpadła z turnieju.

Szczegółowe wyniki tutaj (klik)