W Metz (15-19.04.2015), we Francji odbył się Puchar Świata Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Na zawody zjechała ścisła czołówka europejska oraz mocna reprezentacja Japonii. Wśród tego grona znaleźli się zawodnicy naszego klubu: Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak, którzy wraz z Markiem Badowskim(olimpia Grudziądz), Samuelem Kulczyckim(GKS Gorzovia), Kamilem Dziadkiem (GKTS Gdańsk) i Tomaszem Tomaszukiem (Ostródzianka Ostróda) tworzyli reprezentację Polski.

Zmagania rozpoczęły się od turnieju indywidualnego juniorów, w którym Kamil Nalepa w grupie eliminacyjnej odniósł trzy zwycięstwa: z Mihai Zamfir(Rumunia) 3-0, z Pigner Mathieu(francja) 3-1, z Mathan Simon(Izrael) 3-1 i awansował do turnieju głównego, w którym przegrał w I rundzie z Jarvis Tom(Anglia) 2-4. Blisko zdobycia medalu nasi juniorzy byli w turnieju deblowym i drużynowym. W grze podwójnej Kamil Nalepa wraz z Markiem Badowskim przegrali w ćwierćfinale z Duńczykami Dililng Andreas/Mikelsen Rasmus 1-3, po drodze pokonując Turków Gunduz Ziver/Yigenler Abdullah 3-0 i rozstawionych z numerem pierwszym Francuzów Akkuzu Can/Cassin Aleksandre 3-0. Równie blisko medalu było w turnieju drużynowym, nasza reprezentacja w eliminacjach grupowych uległa drużynie Rosji 1-3 i zwyciężyła reprezentację Włoch 3-0. Następnie w 1/8 finału nasza drużyna pokonała reprezentację Niemiec 3-2 i dopiero w ćwierćfinale uległa(prowadząć 2-1) minimalnie 2-3 reprezentacji Francji.

Kadeci zmagania zaczęli od turnieju drużynowego. Nasza drużyna w składzie Łukasz Wachowiak i Samuel Kulczycki zajęła III miejsce w grupie ulegając drużynie Niemiec i Rumunii 0-3 oraz zwyciężając reprezentację Anglii 3-1. Na tym etapie nasza drużyna zakończyła udział w turnieju drużynowym. W turnieju indywidualnym Łukasz Wachowiak w grupie eliminacyjnej przegrał z Japończykiem Uda Yukija 0-3, Francuzem ALCAYDE Guillaume 2-3 i zwyciężył 3-2 Rumuna Zamfir Mihai.

W turnieju gry podwójnej Łukasz Wachowiak wraz z Samuelem Kulczyckim w I rundzie pokonali parę zawodników z Mołdawii Chirita Cristan/Ursu Vladislav 3-0, w II rundzie trafili na rozstawiony z nr 2 debel Japończyków Kanamitsu Koyo/Uda Yukiya i niestety nie dali rady przegrywając 0-3.

Podsumowując występ naszych zawodników, szkoda straconych szans medalowych w kategorii juniorów, ale miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości na kolejnych startach mistrzowskich w kraju i turniejach międzynarodowych.