Miło nam poinformować, że dwóch naszych zawodników otrzymało powołania do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Portugalii (Guimares, 14-23.07.2017). Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dobre występy.

18-osobowa reprezentacja Polski za tydzień rozpocznie rywalizację w 60. Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimarães. Turniej potrwa od 14 do 23 lipca.

W kategorii kadetów wystąpią Elżbieta Kwiatkowska, Katarzyna Królikowska, Zuzanna Gaworska, Kamila Gryko, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Jakub Jankowski i Patryk Pyśk.

W juniorach Polskę reprezentować będą siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, Julia Ślązak, Agata Zakrzewska, Julia Szymczak, Kamil Nalepa, Artur Grela, Kacper Petaś, Przemysław Walaszek i Jan Zandecki.

Biało-Czerwoni od miesiąca znają swych rywali w turniejy drużynowym, który rozpocznie ME w Portugalii. Juniorzy zagrają z Francją, Anglią i Słowenią, juniorki z Serbią, Niemcami i Turcją. Kadeci wylosowali Węgrów, Szwedów i Duńczyków, a kadetki – Francuzki, Turczynki i Białorusinki.

Rok temu w 59. MEKiJ w Zagrzebiu srebro zdobyły kadetki Anna i Katarzyna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie/Lądek Zdrój) w zawodach drużynowych. W finale przegrały z Rosjankami 0:3. Rezerwowymi w składzie drużyny trenera Leszka Kawy były Joanna Sokołowska i Julia Bartoszek. Juniorki zajęły 10 miejsce w Chorwacji, juniorzy 13, a kadeci 17.

W Guimarães polską kadrę narodową poprowadzi 5 trenerów – Piotr Szafranek, Alan Woś, Szymon Kulczycki (turniej indywidualny), Zbyszek Pietkiewicz, Monika Pietkiewicz.

źródło