Polscy tenisiści stołowi nie wykorzystali szansy na zwycięstwo w turnieju ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie. W dzisiejszym finale gry podwójnej trenujący w Drzonkowie Marco Golla i Kamil Nalepa przegrali z zawodnikami niemieckiego TuS Celle Tobiasem Hipplerem i Nilsem Hohmeierem 2:3 (8-11, 11-7, 10-12, 14-12, 11-13).

W decydującym secie Polacy prowadzili 3-0 i 5-1, a potem 10-7. Mieli 3 piłki meczowe, ale to Niemcy wygrywali akcję za akcją i doprowadzili do stanu 10:10. Marco Golla i Kamil Nalepa zmarnowali jeszcze jednego meczbola, a ostatnie słowo należało do rywali.

Pojedynek mógł wcześniej rozstrzygnąć się na korzyść Polaków, ale w 3 secie nie wykorzystali prowadzenia 10-8.

Wcześniej w Cetniewie Marco Golla i Kamil Nalepa, brązowi medaliście tegorocznych MPJ, pokonali pięć duetów rywali, a w tych spotkaniach stracili tylko 4 sety.

Polacy, którzy na co dzień trenują m.in. z utytułowanym Lucjanem Błaszczykiem, mimo czwartkowej porażki o złoto nawiązali do wcześniejszych sukcesów Biało-Czerwonych, a warto przypomnieć te z ostatnich lat. W 2015 roku po złoto w Cetniewie sięgnęła w deblu juniorek Natalia Bajor grając w parze z Rumunką Adiną Diaconu. Natomiast przed 2 laty brąz w grze podwójnej wywalczyli Marek Badowski i Jakub Folwarski. Z kolei 3 w singlu był Patryk Zatówka.

Znakomicie reprezentanci Polski spisywali się również w 2013 roku, kiedy Jakub Dyjas wygrał zawody juniorskie, Sandra Wabik i Natalia Bajor zdobyły srebro, zaś duet Jakub Dyjas/Patryk Zatówka – brąz.W singlu kadetów był wówczas Tomasz Kotowski. W deblu kadetów najlepsi byli Tomasz Kotowski i Aleksander Werecki.

Finał debla juniorów:
Marco Golla/Kamil Nalepa (Polska) – Tobias Hippler/Nils Hommeier (Niemcy) 2:3 (8-11, 11-7, 10-12, 14-12, 11-13)