W dniach 5-6.09.2015 na hali drzonkowskiego WOSiR-u rozgrany został I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w tenisie stołowym młodzików i kadetów.

W sobotę w rywalizacji młodzików najlepszy okazał się Alan Kulczycki przed Michałem Kuźbińskim (obydwaj GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski). Niestety żadnemu z zawodników ZKS-u Drzonków nie udało się wywalczyć kwalifikacji na turniej ogólnopolski. Najlepszą lokatę z pośród naszych reprezentantów zajął Szymon Sergiel klasyfikując się na 4 pozycji. Dwa oczka niżej, na 6 miejscu uplasował się Błażej Czerniachowski, a w przedziale 9-12 znaleźli się Damian Danowski oraz Paweł Rogowski.

W niedziele rozegrany został turniej kadetek i kadetów, w którym nasi reprezentanci zapewnili sobie dwie kwalifikacje do turnieju ogólnopolskiego. Rywalizacje wśród kadetów wygrał nasz nowy młody zawodnik Jakub Jankowski. Niewiele do awansu zabrakło Andrzejowi Kopeckiemu, który w finale przegrał z klubowym kolegą Jakubem Jankowskim a w grze o drugie miejsce zapewniające awans do Grand Prix Polski minimalnie uległ Filipowi Lewaszkiewiczowi z UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą. W czołowej ósemce znaleźli się również: Jakub Krzywniak (5 miejsce), Jakub Kowalczyk (6 miejsce) oraz Filip Krzywniak (8 miejsce). Na dalszych lokatach uplasowali się nasi młodzicy: Szymon Sergiel, Błażej Czerniachowski oraz Damian Danowski.

Wśród dziewcząt awans do Grand Prix Polski kadetek uzyskała Gabriela Sokołowska, która ostatecznie zajęła 2 miejsce tuż za Natalią Skórzewską (MKS SPÓJNIA Ośno Lubuskie). Na 6 miejscu uplasowała się Marta Chmielki, natomiast dalsze lokaty zajęły Paulina Gładka oraz Julia Dobrowolska.

Gabrysi oraz Kubie Jankowskiemu serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na I Grand Prix Polski kadetów, które odbędzie się 2-4.10.2015 w Krakowie.