Do końca rundy zasadniczej Lotto Superligi pozostały dwie kolejki. Na dole tabeli już wszystko jasne, spadają drużyny z Lęborka i Torunia. Ciekawsza sytuacja jest na szczycie tabeli.

Tu pewne gry o medale są trzy ekipy: Gdańsk, Działdowo i Grodzisk Mazowiecki, jednak nie wiadomo, z jakich pozycji przystąpią do gry o medale. O czwarte miejsce, premiowane grą o Mistrza Polski, walczą Zooleszcz Bydgoszcz i piątkowy(12.05 o godzinie 18.00) przeciwnik Zielonogórskiej Palmiarni, Dojlidy Białystok. Matematyczne szanse na grę w play off ma jeszcze Ostróda. Jednak w walce o pierwszą czwórkę ligi to zespół z Bydgoszczy będzie faworytem, gdyż ma 5 punktów przewagi nad białostoczanami. ZKS zrealizował cel przed sezonem i utrzymanie było pewne po 20 kolejkach ligowych. Piątkowy mecz zagrają na luzie i dla kibiców. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn w hali CRS gospodarze przegrali 0:3. O ile porażkę można było przewidzieć, o tyle jej rozmiar już nie. Na pewno miłą niespodzianką byłoby zwycięstwo naszej drużyny na Podlasiu. ZKS na mecz pojechał z: Lucjanem Błaszczykiem, Miroslavem Horejsi, Kamilem Nalepą, Marco Golla. Zespół Dojlid wystąpi w składzie: Wang Zeng Yi, Pawel Platonov i Aleksander Khanin.

Kolejny mecz ostatniej kolejki ZKS rozegra w Wieliczce z Morlinami Ostróda. Można powiedzieć, że będzie to mecz przyjaźni, gdyż trenerem Ostródy jest wieloletni partner deblowy Lucjana Błaszczyka –Tomasz Krzeszewski. Dlaczego w Wieliczce? Od kilku lat ZKS współpracuje z Solne Miasto Centrum Edukacyjno- Rekreacyjne w ramach promocji Lotto Superligi i tenisa stołowego. Mecz z Morlinami rozegrany zostanie w poniedziałek 15 maja o godzinie 18.00. Obie drużyny już zapewniły sobie ligowy byt, co prawda Morliny mają jeszcze matematyczne szanse na wejście do pierwszej czwórki, ale musiałby się stać cud. Skład Ostródy na mecz w Wieliczce to: Mikhail Paikov, Devos Robin i Bartosz Such. ZKS wystąpi w takim samym składzie jak trzy dni wcześniej w Białymstoku: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi, Kamil Nalepa i Marco Golla. Oba mecze będzie można obejrzeć w transmisji internetowej na stronie : www.superliga.com.pl

Mecz w Białymstoku piątek 12 maja godzina 18.00, a w Wieliczce poniedziałek 15 maja godzina 18.00