W Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje VIII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 14 drużyn. Drużyna składała się z 3 zawodników podstawowych + jeden rezerwowy. Turniej rozegrano systemem grupowo-pucharowym.

Po  bardzo zaciętych grach wyłoniono zwycięzcę, którym zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, w składzie: Aramowicz Stanisałw, Krzywniak Jakub i Krzywniak Filip. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans na turniej ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2014 w Sopocie.

Bardzo dobrze spisała się również druga drużyna z Drzonkowa, w składzie: Dobrowolska Julia, Gładka Paulina, Moskalik Kacper i najmłodszy uczestnik zawodów,, uczeń klasy sportowej I D – Damian Danowski., która zajęła VI miejsce.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wśród uczestników było wielu czołowych żaków i młodzików Polski, z trzykrotnym Mistrzem Polski Żaków, Mistrzem Polski Młodzików Samuelem Kulczyckim (SP-9 Gorzów) na czele, który okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju została Amelia Wiącek(SP Słońsk). Na koniec zawodów, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i plakat, a trzy najlepsze zespoły nagrody rzeczowe i puchary.

Wszystkim uczestnikom należą się brawa, że poprzez udział w tych zawodach uczcili pamięć wspaniałego polskiego tenisisty stołowego – Andrzeja Grubby. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na Finałachcentralnych w Sopocie.

Końcowa klasyfikacja:
1. SP DRZONKÓW I
2. SP-9 GORZÓW WLKP.
3. SP SŁOŃSK
4. SP OCHLA I
5. SP KARGOWA
6. SP DRZONKÓW II
7. SP PRZYLEP
8. SP ZABÓR II
9. SP KOŁCZYN
10. SP ZABÓR I
11. SP ZAWADA
12. SP STARY KISIELIN I
13. SP OCHLA II
14. SP STARY KISIELIN II

Turniej dofinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra

{sigallery}2014-03-25-Memorial-Grubby{/sigallery}