22 lutego w ramach 15 kolejki do Winnego Grodu zawita zespół Dojlid Białystok. Drużyna z Podlasia zajmuje w tabeli 6 miejsce z 23 punktami, a ich skład to: Wang Zeng Yi, Chińczyk Li Yongyin i Przemysław Walaszek. W pierwszej rundzie zielonogórzanie przegrali w Białym Stoku 0:3. Trudno więc będzie się zrewanżować w piątek, gdyż goście po ciuchu liczą na awans do play – off i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w Zielonej Górze. Dysponują dwoma bardzo mocnymi graczami: Wang i Li, którzy są w stanie sami wygrać mecz. Natomiast Walaszek jest w podobnym wieku co nasi zawodnicy i gra na zbliżonym  poziomie. Faworytem spotkania są zdecydowanie goście.

plakat-A3 24-02

Następnie 24 lutego rozegrany zostanie mecz w ramach 16 kolejki Lotto Superligi z Morlinami Ostróda. O ile mecz piątkowy może toczyć się do „jednej bramki”, to niedzielny pojedynek powinien być zacięty i wyrównany. W pierwszej kolejce ZKS przegrał na Mazurach 2:3. Obie drużyny przed sezonem odmłodziły składy i grają młodzieżowcami. Trener Morlin Tomasz Krzeszewski na 6 meczy ściągnął zawodnika z Tajwanu Hung Tzu Hsianga. Ostróda w tabeli plasuje się na przedostatnim miejscu z 5 punktami na koncie. Skład gości niedzielnego spotkania to: Marco Golla, Kacper Petaś, Kamil Dzidek i Tajwańczyk Hung Tzu Hsianga. Zielonogórzanie w obu meczach wystąpią w składzie: Kamil Nalepa, Maciej Kołodziejczyk (zajął 3 miejsce podczas Czech Junior&Cadet Open rozgrywanego w Hodoninie w dniach 12-17.02 br.) i Łukasz Wachowiak lub Jakub Jankowski. O ile w pierwszym spotkaniu ZKS nie będzie faworytem, to w niedzielę już tak. Będzie to okazja do odniesienia pierwszego zwycięstwa w tych rozgrywkach. Dużo będzie zależało od tego, czy z Morlinami do Zielonej Góry przyjedzie Tajwańczyk Hung, który jest liderem drużyny, ponieważ pozostali zawodnicy z Ostródy są na podobnym poziomie co zielonogórzanie.

Mecz z Dojlidami Białystok rozegrany zostanie 22 lutego o godzinie 18.00 w hali tenisowej WOSiR Drzonków.

Mecz ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Morliny Ostróda 24 lutego o godzinie 18.00 – hala tenisowa WOSiR Drzonków.

Podczas obu meczy prowadzona będzie transmisja na TV Nowa Dzielnica oraz na stronie internetowej www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tenis superliga Live.
Zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego do przyjścia na halę i dopingowania drużyn.