Wraz z końcem roku kalendarzowego dobiegają końca rozgrywki pierwszej rundy w ligach. ZKS dysponuje drużynami na każdym szczeblu rozgrywek, począwszy od Superligi poprzez I, II, III, IV, V ligę i „A” klasę. Poza Superligą, gdzie występują znani i doświadczeni zawodnicy, w pozostałych ligach gra młodzież zielonogórskiego klubu, która sporadycznie wspierana jest doświadczonymi zawodnikami. Ma to na celu zdobycie doświadczenia, ogranie się z różnymi zawodnikami i różnymi stylami gry co powinno zaprocentować podniesieniem umiejętności przez nich.

W Superlidze ZKS Palmiarnia radził sobie nadzwyczaj dobrze. W pewnym momencie byli na czwartym miejscu w tabeli. Początek w ich wykonaniu był obiecujący, bo w pierwszej kolejce pokonali jednego z faworytów ligi – Dekorglass Działdowo. W przekroju całej rundy plasowali się w środku tabeli, a zakończyli ją z 5 zwycięstwami i ponieśli 6 porażek. Z 15 punktami zajmują 8 miejsce z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Przed sezonem celem było utrzymanie się w elicie i aby go osiągnąć punkt po punkcie zawodnicy dążyli do niego.

Na zapleczu Superligi występują rezerwy ZKS II Mazel. Drużyna składa się z juniorów i młodzieżowca. Rundę zakończyli na 9 miejscu odnosząc 1 zwycięstwo, 1 remis i ponieśli 7 porażek. Zawodnicy zapłacili „frycowe”, gdyż w paru meczach można było pokusić się o zdobycz punktową np. z liderem z Siedlec, a w kilku meczach zjadła ich presja wyniku. W drugiej rundzie będą musieli zagrać dużo lepiej, aby utrzymać I ligą dla ZKS-u.

II liga dolnośląsko – lubuska jeszcze nie zakończyła pierwszej rundy (zostały 2 kolejki). Na razie ZKS III Mazel zajmuje 7 miejsce. Wynika to z niekorzystnego terminarza, gdyż w pierwszych kolejkach trafiali na faworytów ligi. Z każdym meczem drużyna grała jednak coraz lepiej i miejmy nadzieję, że na koniec rundy uplasuje się w górnej części tabeli.
Trzecioligowcy również nie zakończyli jeszcze rundy. Tu nasi kadeci spisują się bardzo dobrze. Zajmują 3 miejsce wśród 11 drużyn. W składach drużyn znajdują się doświadczeni drugoligowcy, więc tym bardziej wynik naszych młodych chłopaków zasługuje na pochwałę.

W IV i V lidze zostały jeszcze dwie kolejki do rozegrania. Na razie ZKS V (IV liga) jest liderem rozgrywek z 2 punktami przewagi nad drugą drużyną. Jeśli zawodnicy utrzymaliby formę do końca rozgrywek jest duża szansa na awans do III ligi. ZKS VI(V liga) plasuje się na 4 pozycji ze stratą 2 punktów do lidera. Sytuacja w tabeli ligi jest bardzo ciekawa, gdyż między pierwszą a piątą drużyną są tylko 2 punkty różnicy. Tu również jest szansa na awans do wyższej ligi.

W „A” klasie odbyły się jak na razie 2 turnieje. Przypomnijmy, że w ramach „A” klasy rozgrywane są turnieje indywidualne, gdzie sumuję się punkty 4 najwyżej sklasyfikowanych zawodników z klubu. ZKS VII składa się młodzików i żaków czyli najmłodszych adeptów tenisa. Zajmują oni 7 miejsce w 11- zespołowej lidze.

Jak widzimy, po miejscach w tabeli naszych drużyn, najcięższe zadanie czeka pierwszoligowców w drugiej rundzie. Będą musieli walczyć o każdy punkt w meczu, bo w końcowym rozrachunku może okazać się bezcenny w walce o utrzymanie. Błaszczyk i spółka na pewno napsują krwi przeciwnikom, gdyż w kilku meczach wystąpi „nasz” Samuraj Taku Takakiwa, a z nim w składzie ZKS Palmiarnia jest bardzo mocny. Pozostałe drużyny walczą o jak najlepszą pozycję, a w przypadku III, IV, V może o awans do wyższej ligi.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach, a sympatyków naszego klubu zachęcamy do kibicowania podczas meczów.